← Üniversiteler

İstanbul Topkapı Üniversitesi Taban Puanları 2026

Vakıf üniversitesi · İstanbul

Program sayısı126
Toplam kontenjan2.765
En iyi taban sırası18.267

SAY puan türü · 20 program

ProgramTaban sırasıTaban puanıKontenjan
Elektrik-Elektronik Mühendisliği (İngilizce) (Burslu)Burslu92.245421.692
Elektrik-Elektronik Mühendisliği (Burslu)Burslu109.805405.934
Endüstri Mühendisliği (Burslu)Burslu110.085405.694
Bilgisayar Mühendisliği (İngilizce) (Burslu)Burslu115.938400.819
Bilgisayar Mühendisliği (Burslu)Burslu126.015392.759
Hemşirelik (Burslu)Burslu134.383386.266
Yazılım Mühendisliği (Burslu)Burslu147.591376.6811
Mimarlık (Burslu)Burslu147.841376.513
Bilişim Sistemleri Mühendisliği (Burslu)Burslu158.540369.484
Ebelik (Burslu)Burslu169.394362.555
Yapay Zeka ve Makine Öğrenmesi (Burslu)Burslu181.829355.155
Veri Bilimi ve Analitiği (Burslu)Burslu182.124354.998
Ergoterapi (Burslu)Burslu202.665343.985
Bilgi Güvenliği Teknolojisi (Burslu)Burslu234.164329.205
Dijital Oyun Tasarımı (Burslu)Burslu234.827328.928
Elektrik-Elektronik Mühendisliği (İngilizce) (%50 İndirimli)%50 İndirimli297.923304.4714
Hemşirelik (%50 İndirimli)%50 İndirimli366.086284.2142
Ebelik (%50 İndirimli)%50 İndirimli564.638245.3534
Yapay Zeka ve Makine Öğrenmesi (%50 İndirimli)%50 İndirimli661.981232.3434
Bilgi Güvenliği Teknolojisi (%50 İndirimli)%50 İndirimli967.421197.0234

EA puan türü · 20 program

ProgramTaban sırasıTaban puanıKontenjan
Yönetim Bilişim Sistemleri (İngilizce) (Burslu)Burslu85.231375.9313
Yönetim Bilişim Sistemleri (Burslu)Burslu106.609366.0713
Psikoloji (Burslu)Burslu118.187361.247
Psikoloji (İngilizce) (Burslu)Burslu123.697359.079
İşletme (İngilizce) (Burslu)Burslu151.198349.086
Ekonomi (İngilizce) (Burslu)Burslu155.845347.515
Havacılık Yönetimi (Burslu)Burslu158.562346.598
Uluslararası Ticaret ve İşletmecilik (İngilizce) (Burslu)Burslu163.977344.796
İşletme (Burslu)Burslu167.230343.768
İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı (Burslu)Burslu171.334342.475
Ekonomi (Burslu)Burslu178.885340.146
Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler (İngilizce) (Burslu)Burslu183.667338.717
Uluslararası Ticaret ve İşletmecilik (Burslu)Burslu191.789336.378
Bankacılık ve Sigortacılık (Burslu)Burslu203.477333.146
Sosyoloji (İngilizce) (Burslu)Burslu240.456323.995
Felsefe (İngilizce) (Burslu)Burslu273.096316.814
Havacılık Yönetimi (%50 İndirimli)%50 İndirimli791.441248.5154
Psikoloji (%50 İndirimli)%50 İndirimli968.201232.0846
Yönetim Bilişim Sistemleri (%50 İndirimli)%50 İndirimli1.077.614221.9585
İşletme (%50 İndirimli)%50 İndirimli1.103.763219.4354

SÖZ puan türü · 7 program

ProgramTaban sırasıTaban puanıKontenjan
Gastronomi ve Mutfak Sanatları (Burslu)Burslu32.962379.5611
Tarih (Burslu)Burslu46.337369.265
Görsel İletişim Tasarımı (Burslu)Burslu48.027368.138
Yeni Medya ve İletişim (Burslu)Burslu51.310366.009
Halkla İlişkiler ve Reklamcılık (Burslu)Burslu54.221364.246
Film Tasarımı ve Yönetimi (Burslu)Burslu60.941360.394
Radyo, Televizyon ve Sinema (Burslu)Burslu64.835358.325

DİL puan türü · 3 program

ProgramTaban sırasıTaban puanıKontenjan
İngilizce Mütercim ve Tercümanlık (Burslu)Burslu18.267410.836
İngiliz Dili ve Edebiyatı (İngilizce) (Burslu)Burslu18.865409.108
İngilizce Mütercim ve Tercümanlık (%50 İndirimli)%50 İndirimli110.437219.6342

TYT puan türü · 76 program

ProgramTaban sırasıTaban puanıKontenjan
Turist Rehberliği (Uzaktan Öğretim) (Burslu)Burslu142.514418.0610
Uçak Teknolojisi (Burslu)Burslu304.281370.2713
Siber Güvenlik (Burslu)Burslu366.259357.847
Tıbbi Görüntüleme Teknikleri (Burslu)Burslu385.333354.4810
İlk ve Acil Yardım (Burslu)Burslu391.228353.4610
Sivil Havacılık Kabin Hizmetleri (Burslu)Burslu392.590353.2310
Anestezi (Burslu)Burslu398.955352.1410
Bilgisayar Programcılığı (Burslu)Burslu411.722350.0513
Bilgisayar Destekli Tasarım ve Animasyon (Uzaktan Öğretim) (Burslu)Burslu425.468347.8710
Diş Protez Teknolojisi (Burslu)Burslu433.745346.579
Tıbbi Laboratuvar Teknikleri (Burslu)Burslu437.242346.059
Turist Rehberliği (Burslu)Burslu448.983344.2710
Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik (Burslu)Burslu452.078343.8110
Aşçılık (Uzaktan Öğretim) (Burslu)Burslu459.436342.718
Ağız ve Diş Sağlığı (Burslu)Burslu459.581342.6910
Bilgisayar Teknolojisi (Burslu)Burslu462.133342.318
Sivil Hava Ulaştırma İşletmeciliği (Burslu)Burslu465.929341.757
Elektrik (Burslu)Burslu468.130341.4310
Otomotiv Teknolojisi (Burslu)Burslu507.275335.985
Fizyoterapi (Burslu)Burslu513.127335.2010
Grafik Tasarımı (İngilizce) (Burslu)Burslu517.592334.597
Patoloji Laboratuvar Teknikleri (Burslu)Burslu519.041334.394
Tele-Sağlık Teknikerliği (Burslu)Burslu519.857334.298
Web Tasarımı ve Kodlama (Burslu)Burslu525.423333.5710
Hava Lojistiği (Burslu)Burslu527.833333.254
Ameliyathane Hizmetleri (Burslu)Burslu529.971332.9710
Harita ve Kadastro (Burslu)Burslu531.377332.795
Eczane Hizmetleri (Burslu)Burslu548.872330.589
Optisyenlik (Burslu)Burslu559.757329.237
Tıbbi Veri İşleme Teknikerliği (Burslu)Burslu560.600329.137
Aşçılık (Burslu)Burslu563.017328.8310
İnternet ve Ağ Teknolojileri (Burslu)Burslu564.882328.6111
Bilgisayar Destekli Tasarım ve Animasyon (Burslu)Burslu576.277327.2110
Odyometri (Burslu)Burslu579.643326.809
Grafik Tasarımı (Burslu)Burslu583.700326.3110
Mimari Restorasyon (Burslu)Burslu585.017326.168
Bilgisayar Programcılığı (Uzaktan Öğretim) (Burslu)Burslu595.931324.8711
Mobil Teknolojileri (Burslu)Burslu597.132324.737
Çocuk Gelişimi (Burslu)Burslu610.460323.209
E-Ticaret ve Pazarlama (Burslu)Burslu616.302322.547
Moda Tasarımı (Burslu)Burslu618.197322.328
İç Mekan Tasarımı (Burslu)Burslu620.691322.0411
Turizm ve Otel İşletmeciliği (Burslu)Burslu667.501316.924
Yaşlı Bakımı (Burslu)Burslu670.348316.627
Grafik Tasarımı (Uzaktan Öğretim) (Burslu)Burslu694.241314.1413
Moda Tasarımı (Uzaktan Öğretim) (Burslu)Burslu720.442311.4910
İnternet ve Ağ Teknolojileri (Uzaktan Öğretim) (Burslu)Burslu728.587310.6810
Yeşil ve Ekolojik Bina Teknikerliği (Burslu)Burslu746.664308.908
Turist Rehberliği (Uzaktan Öğretim) (%50 İndirimli)%50 İndirimli1.059.844282.1067
Sivil Havacılık Kabin Hizmetleri (%50 İndirimli)%50 İndirimli1.112.507278.0063
İlk ve Acil Yardım (%50 İndirimli)%50 İndirimli1.183.108272.6861
Tıbbi Görüntüleme Teknikleri (%50 İndirimli)%50 İndirimli1.267.568266.4661
Anestezi (%50 İndirimli)%50 İndirimli1.292.519264.6761
Sivil Hava Ulaştırma İşletmeciliği (%50 İndirimli)%50 İndirimli1.418.196255.6944
Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik (%50 İndirimli)%50 İndirimli1.432.579254.6760
Diş Protez Teknolojisi (%50 İndirimli)%50 İndirimli1.448.061253.5759
Elektrik (%50 İndirimli)%50 İndirimli1.610.211242.2164
Tıbbi Laboratuvar Teknikleri (%50 İndirimli)%50 İndirimli1.679.816237.3658
Ağız ve Diş Sağlığı (%50 İndirimli)%50 İndirimli1.733.371233.5660
Otomotiv Teknolojisi (%50 İndirimli)%50 İndirimli1.736.096233.3734
Siber Güvenlik (%50 İndirimli)%50 İndirimli1.789.064229.5642
Harita ve Kadastro (%50 İndirimli)%50 İndirimli1.813.820227.7534
Aşçılık (Uzaktan Öğretim) (%50 İndirimli)%50 İndirimli1.837.187226.0451
Turist Rehberliği (%50 İndirimli)%50 İndirimli1.838.482225.9467
Eczane Hizmetleri (%50 İndirimli)%50 İndirimli1.886.769222.2954
Fizyoterapi (%50 İndirimli)%50 İndirimli1.909.587220.5159
Bilgisayar Programcılığı (Uzaktan Öğretim) (%50 İndirimli)%50 İndirimli1.928.638219.0076
Ameliyathane Hizmetleri (%50 İndirimli)%50 İndirimli1.978.588214.9260
İnternet ve Ağ Teknolojileri (Uzaktan Öğretim) (%50 İndirimli)%50 İndirimli2.049.645208.3867
Optisyenlik (%50 İndirimli)%50 İndirimli2.053.100208.0342
Moda Tasarımı (Uzaktan Öğretim) (%50 İndirimli)%50 İndirimli2.056.856207.6367
Bilgisayar Destekli Tasarım ve Animasyon (Uzaktan Öğretim) (%50 İndirimli)%50 İndirimli2.067.110206.5567
Grafik Tasarımı (Uzaktan Öğretim) (%50 İndirimli)%50 İndirimli2.076.243205.5485
Çocuk Gelişimi (%50 İndirimli)%50 İndirimli2.141.817196.2458
Bilgisayar Programcılığı (%50 İndirimli)%50 İndirimli2.160.801191.7885
Patoloji Laboratuvar Teknikleri (%50 İndirimli)%50 İndirimli2.183.472179.4031

Veriler YÖK Atlas kaynaklıdır. Taban sırası, programa son yerleşen adayın başarı sırasıdır; küçük sıra daha rekabetçi demektir.