← Üniversiteler

Yakın Doğu Üniversitesi Taban Puanları 2026

Vakıf üniversitesi · Kıbrıs

Program sayısı102
Toplam kontenjan1.854
En iyi taban sırası9.804

SAY puan türü · 31 program

ProgramTaban sırasıTaban puanıKontenjan
Tıp (Burslu)Burslu21.622497.3115
Tıp (İngilizce) (Burslu)Burslu22.118496.7015
Tıp (%50 İndirimli)%50 İndirimli33.198483.1885
Diş Hekimliği (Burslu)Burslu39.229476.2914
Tıp (İngilizce) (%50 İndirimli)%50 İndirimli40.963474.3855
Diş Hekimliği (İngilizce) (Burslu)Burslu41.145474.1915
Eczacılık (İngilizce) (Burslu)Burslu48.887465.695
Eczacılık (İngilizce) (%50 İndirimli)%50 İndirimli89.912423.7630
Veteriner (Burslu)Burslu116.328400.508
Veteriner (İngilizce) (Burslu)Burslu127.058391.9011
Hemşirelik (Burslu)Burslu162.528366.8517
Ebelik (Burslu)Burslu194.286348.3913
Makine Mühendisliği (İngilizce) (Burslu)Burslu209.059340.845
Veteriner (%50 İndirimli)%50 İndirimli231.689330.2647
Bilgisayar Mühendisliği (İngilizce) (Burslu)Burslu236.699328.1225
Elektrik-Elektronik Mühendisliği (İngilizce) (Burslu)Burslu286.939308.2820
Hemşirelik (%50 İndirimli)%50 İndirimli304.074302.4593
Fizyoterapi ve Rehabilitasyon (Burslu)Burslu307.228301.438
Moleküler Biyoloji ve Genetik (İngilizce) (Burslu)Burslu327.865294.9110
Veteriner (İngilizce) (%50 İndirimli)%50 İndirimli338.593291.7559
İç Mimarlık (Burslu)Burslu342.769290.576
Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri (İngilizce) (Burslu)Burslu353.018287.699
Ergoterapi (Burslu)Burslu365.291284.439
Beslenme ve Diyetetik (Burslu)Burslu378.365281.0010
Ebelik (%50 İndirimli)%50 İndirimli414.189272.5052
Beslenme ve Diyetetik (İngilizce) (Burslu)Burslu434.953268.0015
Matematik (İngilizce) (Burslu)Burslu501.904255.2615
Peyzaj Mimarlığı (İngilizce) (Burslu)Burslu529.039250.805
Odyoloji (Burslu)Burslu553.070247.0515
Fizyoterapi ve Rehabilitasyon (%50 İndirimli)%50 İndirimli789.806217.6537
İç Mimarlık (%50 İndirimli)%50 İndirimli856.148210.2224

EA puan türü · 15 program

ProgramTaban sırasıTaban puanıKontenjan
Hukuk (Burslu)Burslu33.289407.048
Sınıf Öğretmenliği (Burslu)Burslu139.228353.2816
Psikoloji (İngilizce) (Burslu)Burslu166.155344.119
Psikoloji (Burslu)Burslu183.778338.6814
İşletme (İngilizce) (Burslu)Burslu421.586291.149
Uluslararası İşletme Yönetimi (İngilizce) (Burslu)Burslu490.907281.615
Uluslararası İlişkiler (İngilizce) (Burslu)Burslu668.488260.8615
Finans ve Bankacılık (İngilizce) (Burslu)Burslu686.706258.975
Ekonomi (İngilizce) (Burslu)Burslu773.919250.2010
Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi (Burslu)Burslu972.286231.7120
Pazarlama (İngilizce) (Burslu)Burslu999.013229.245
Sosyal Hizmet (Burslu)Burslu1.060.728223.5420
İnsan Kaynakları Yönetimi (İngilizce) (Burslu)Burslu1.067.603222.905
Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi (İngilizce) (Burslu)Burslu1.130.339216.8210
Psikoloji (%50 İndirimli)%50 İndirimli1.255.090203.3376

SÖZ puan türü · 7 program

ProgramTaban sırasıTaban puanıKontenjan
Özel Eğitim Öğretmenliği (Burslu)Burslu9.804410.868
Özel Eğitim Öğretmenliği (%50 İndirimli)%50 İndirimli44.253370.6642
Okul Öncesi Öğretmenliği (Burslu)Burslu45.072370.129
Gastronomi ve Mutfak Sanatları (Burslu)Burslu182.996318.9015
Radyo, Televizyon ve Sinema (Burslu)Burslu920.027215.4520
Görsel İletişim Tasarımı (Burslu)Burslu969.689207.0020
Halkla İlişkiler ve Tanıtım (Burslu)Burslu1.003.694199.9420

DİL puan türü · 3 program

ProgramTaban sırasıTaban puanıKontenjan
İngilizce Öğretmenliği-Elt (İngilizce) (Burslu)Burslu26.453389.759
İngilizce Mütercim ve Tercümanlık (Burslu)Burslu40.573355.9712
İngiliz Dili ve Edebiyatı (İngilizce) (Burslu)Burslu50.513332.8925

TYT puan türü · 46 program

ProgramTaban sırasıTaban puanıKontenjan
İlk ve Acil Yardım (Burslu)Burslu527.279333.3212
Tıbbi Görüntüleme Teknikleri (Burslu)Burslu565.906328.4911
Anestezi (Burslu)Burslu646.882319.1412
Ağız ve Diş Sağlığı (Burslu)Burslu654.231318.347
Tıbbi Laboratuvar Teknikleri (Burslu)Burslu717.144311.829
İlk ve Acil Yardım (İngilizce) (Burslu)Burslu745.886308.9815
Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik (Burslu)Burslu755.983308.016
Ameliyathane Hizmetleri (Burslu)Burslu852.992299.179
Saç Bakımı ve Güzellik Hizmetleri (Burslu)Burslu920.826293.365
Dış Ticaret (Burslu)Burslu954.472290.563
Bilgisayar Programcılığı (Burslu)Burslu965.894289.6212
Ağız ve Diş Sağlığı (İngilizce) (Burslu)Burslu966.322289.5810
Laborant ve Veteriner Sağlık (Burslu)Burslu985.786287.9711
Fizyoterapi (Burslu)Burslu1.003.777286.5320
Bankacılık ve Sigortacılık (Burslu)Burslu1.048.691282.986
Radyo ve Televizyon Teknolojisi (Burslu)Burslu1.059.466282.132
Diyaliz (Burslu)Burslu1.067.297281.5020
Eczane Hizmetleri (Burslu)Burslu1.105.430278.5410
Elektronik Teknolojisi (İngilizce) (Burslu)Burslu1.122.826277.213
Elektronörofizyoloji (Burslu)Burslu1.134.870276.3120
Bilgisayar Destekli Tasarım ve Animasyon (Burslu)Burslu1.144.442275.583
Bankacılık ve Sigortacılık (İngilizce) (Burslu)Burslu1.145.364275.513
Patoloji Laboratuvar Teknikleri (Burslu)Burslu1.146.186275.4525
Otomotiv Teknolojisi (Burslu)Burslu1.175.106273.278
Alternatif Enerji Kaynakları Teknolojisi (Burslu)Burslu1.178.311273.033
Radyoterapi (Burslu)Burslu1.196.366271.6825
Turizm ve Otel İşletmeciliği (İngilizce) (Burslu)Burslu1.203.578271.1510
Aşçılık (Burslu)Burslu1.203.617271.1517
Odyometri (Burslu)Burslu1.225.573269.5320
İnşaat Teknolojisi (Burslu)Burslu1.307.328263.6012
Yaşlı Bakımı (Burslu)Burslu1.311.478263.308
Grafik Tasarımı (Burslu)Burslu1.335.920261.5512
Çocuk Gelişimi (Burslu)Burslu1.357.710259.9915
Biyomedikal Cihaz Teknolojisi (Burslu)Burslu1.382.696258.2013
Mimari Restorasyon (Burslu)Burslu1.404.311256.686
Tıbbi Görüntüleme Teknikleri (%50 İndirimli)%50 İndirimli1.466.831252.2644
Fotoğrafçılık ve Kameramanlık (Burslu)Burslu1.496.631250.173
İlk ve Acil Yardım (%50 İndirimli)%50 İndirimli1.499.893249.9468
Anestezi (%50 İndirimli)%50 İndirimli1.657.673238.9154
İnşaat Teknolojisi (İngilizce) (Burslu)Burslu1.683.385237.1112
Dış Ticaret (%50 İndirimli)%50 İndirimli1.869.956223.587
Radyo ve Televizyon Teknolojisi (%50 İndirimli)%50 İndirimli1.944.556217.733
Ağız ve Diş Sağlığı (%50 İndirimli)%50 İndirimli1.945.969217.6127
Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik (%50 İndirimli)%50 İndirimli1.973.755215.3229
Ameliyathane Hizmetleri (%50 İndirimli)%50 İndirimli2.159.403192.1831
Laborant ve Veteriner Sağlık (%50 İndirimli)%50 İndirimli2.163.658190.9139

Veriler YÖK Atlas kaynaklıdır. Taban sırası, programa son yerleşen adayın başarı sırasıdır; küçük sıra daha rekabetçi demektir.