← Üniversiteler

Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Taban Puanları 2026

Devlet üniversitesi · Tekirdağ

Program sayısı122
Toplam kontenjan4.566
En iyi taban sırası16.295

SAY puan türü · 26 program

ProgramTaban sırasıTaban puanıKontenjan
Tıp16.295504.80130
Veteriner95.929418.3836
Elektrik-Elektronik Mühendisliği123.466394.7440
Hemşirelik126.199392.5890
Endüstri Mühendisliği143.894379.2965
Makine Mühendisliği153.471372.7350
Bilgisayar Mühendisliği156.072371.0870
İnşaat Mühendisliği200.655345.0025
Mimarlık207.234341.7440
Biyomedikal Mühendisliği216.563337.1515
Kimya234.061329.2420
Gıda Mühendisliği240.196326.5620
Beslenme ve Diyetetik244.218324.9020
Çevre Mühendisliği247.028323.7310
Matematik290.552307.0030
Bitki Koruma294.613305.6520
Biyoloji326.082295.4620
Biyosistem Mühendisliği328.837294.6230
Fizik348.585288.9320
Peyzaj Mimarlığı367.806283.7535
Acil Yardım ve Afet Yönetimi385.655279.1630
Tarla Bitkileri404.660274.6625
Bahçe Bitkileri419.170271.3925
Toprak Bilimi ve Bitki Besleme467.717261.4520
Tarımsal Biyoteknoloji479.209259.3125
Zootekni483.705258.5025

EA puan türü · 11 program

ProgramTaban sırasıTaban puanıKontenjan
Hukuk21.584417.71100
Psikoloji114.708362.6450
İşletme221.871328.4240
İktisat251.740321.4045
Maliye264.730318.5840
Uluslararası İlişkiler269.539317.5530
Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi322.937307.2140
Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri333.576305.3030
Tarım Ekonomisi431.877289.6730
Sosyoloji500.733280.3535
Arkeoloji687.139258.9324

SÖZ puan türü · 6 program

ProgramTaban sırasıTaban puanıKontenjan
Radyo, Televizyon ve Sinema117.661336.9723
Tarih136.020331.3130
Türk Dili ve Edebiyatı145.263328.6630
Coğrafya200.199314.9140
İlahiyat (M.T.O.K.)260.962302.517
İlahiyat292.504296.8059

DİL puan türü · 4 program

ProgramTaban sırasıTaban puanıKontenjan
İngiliz Dili ve Edebiyatı22.853398.5760
Alman Dili ve Edebiyatı34.329370.5970
Fransız Dili ve Edebiyatı36.990364.2870
İngiliz Dili ve Edebiyatı (KKTC Uyruklu)98.090240.191

TYT puan türü · 75 program

ProgramTaban sırasıTaban puanıKontenjan
İlk ve Acil Yardım311.449368.7136
Tıbbi Laboratuvar Teknikleri380.319355.3634
Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik412.504349.9230
Fizyoterapi498.074337.2341
Bilgisayar Programcılığı535.950332.2260
Robotik ve Yapay Zeka550.627330.3725
Mekatronik618.450322.2950
Elektrik626.992321.3355
Çocuk Gelişimi630.477320.9436
Otomotiv Teknolojisi699.109313.6435
Makine700.331313.5255
Sivil Savunma ve İtfaiyecilik701.408313.4045
Muhasebe ve Vergi Uygulamaları708.916312.6527
Biyomedikal Cihaz Teknolojisi711.389312.3935
Deniz ve Liman İşletmeciliği720.603311.4730
İnşaat Teknolojisi750.422308.5445
Yaşlı Bakımı751.646308.4245
Kimya Teknolojisi763.763307.2825
Elektronik Teknolojisi768.924306.7945
Lojistik783.589305.4255
Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı791.726304.6745
Gıda Teknolojisi792.592304.5930
Dış Ticaret793.558304.5045
Tapu ve Kadastro796.381304.2423
Sosyal Hizmetler802.750303.6535
İşletme Yönetimi826.818301.4935
Otomotiv Teknolojisi853.987299.0835
Aşçılık886.635296.2645
Muhasebe ve Vergi Uygulamaları903.985294.7927
Turizm ve Otel İşletmeciliği905.367294.6730
Makine905.736294.6365
Elektronik Teknolojisi916.146293.7545
Bankacılık ve Sigortacılık947.421291.1430
Yapı Denetimi953.032290.6835
Makine Resim ve Konstrüksiyonu958.331290.2435
Gıda Teknolojisi966.000289.6125
Elektronik Haberleşme Teknolojisi967.507289.4845
Grafik Tasarımı986.826287.8945
İşletme Yönetimi1.030.293284.4235
Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı1.042.139283.5045
Muhasebe ve Vergi Uygulamaları1.047.311283.0927
İklimlendirme ve Soğutma Teknolojisi1.051.730282.7435
Muhasebe ve Vergi Uygulamaları1.098.798279.0518
Turizm ve Otel İşletmeciliği1.100.421278.9330
Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı1.104.534278.6130
Gıda Teknolojisi1.107.471278.3925
Otomotiv Teknolojisi1.110.125278.1835
Lojistik1.112.394278.0165
Makine1.124.810277.0745
Giyim Üretim Teknolojisi1.127.605276.8520
Tarım Makineleri1.134.541276.3318
Pazarlama1.138.352276.0435
Turizm ve Otel İşletmeciliği1.141.012275.8430
Muhasebe ve Vergi Uygulamaları1.146.920275.4018
Makine1.179.918272.9155
Dış Ticaret1.188.873272.2445
Halkla İlişkiler ve Tanıtım1.195.528271.7445
Endüstri Ürünleri Tasarımı1.202.963271.1945
Mobilya ve Dekorasyon1.235.615268.7935
Tekstil Teknolojisi1.239.799268.4830
Sosyal Güvenlik1.244.553268.1441
Ofis Teknolojileri ve Veri Yönetimi1.250.817267.6940
İşletme Yönetimi1.250.906267.6830
İşletme Yönetimi1.271.313266.2035
Seracılık1.288.223264.9835
Şarap Üretim Teknolojisi1.290.855264.7935
İşletme Yönetimi1.307.771263.5735
Çevre Koruma ve Kontrol1.310.750263.3645
Elektrikli Cihaz Teknolojisi1.344.327260.9455
Tekstil Teknolojisi1.353.205260.3025
Tekstil Teknolojisi1.389.708257.7130
Kooperatifçilik1.431.410254.7525
Geleneksel El Sanatları1.464.623252.4135
Su ve Atık Yönetimi Teknikerliği1.466.237252.3035
Deri Teknolojisi1.517.478248.7125

Veriler YÖK Atlas kaynaklıdır. Taban sırası, programa son yerleşen adayın başarı sırasıdır; küçük sıra daha rekabetçi demektir.