← Üniversiteler

Selçuk Üniversitesi Taban Puanları 2026

Devlet üniversitesi · Konya

Program sayısı206
Toplam kontenjan8.796
En iyi taban sırası9.782

SAY puan türü · 48 program

ProgramTaban sırasıTaban puanıKontenjan
Tıp10.263514.43230
Diş Hekimliği28.364488.8772
Eczacılık41.685473.5645
Veteriner76.769436.5976
Uçak Gövde ve Motor Bakımı78.790434.6240
Elektrik-Elektronik Mühendisliği86.775426.8654
Hemşirelik90.815422.93130
Elektrik-Elektronik Mühendisliği (M.T.O.K.)109.853405.896
Bilgisayar Mühendisliği114.289402.1569
Makine Mühendisliği129.914389.6761
Hemşirelik141.605380.8960
Mekatronik Mühendisliği142.822380.0229
Hemşirelik143.391379.6350
Ebelik150.618374.6885
Makine Mühendisliği (M.T.O.K.)157.252370.347
Bilgisayar Mühendisliği (M.T.O.K.)183.390354.2621
İlköğretim Matematik Öğretmenliği187.786351.8425
Fizyoterapi ve Rehabilitasyon193.276348.9342
Metalurji ve Malzeme Mühendisliği194.424348.3230
Beslenme ve Diyetetik202.830343.8920
Makine Mühendisliği208.796340.9750
Mekatronik Mühendisliği (M.T.O.K.)210.292340.2511
Bitki Koruma238.923327.1230
Gıda Mühendisliği241.156326.1520
Fizyoterapi ve Rehabilitasyon249.021322.8924
İç Mimarlık263.143317.2442
Matematik272.518313.6445
Endüstriyel Tasarım273.512313.2650
İstatistik274.967312.7140
Gıda Mühendisliği276.574312.1010
Beslenme ve Diyetetik289.352307.4220
Kimya290.322307.0850
Beslenme ve Diyetetik297.199304.7327
Odyoloji (Bozkır)310.887300.2336
Biyokimya313.845299.2830
Biyoteknoloji335.658292.6140
Tarım Makineleri ve Teknolojileri Mühendisliği342.288290.7135
Tarla Bitkileri346.826289.4140
Aktüerya Bilimleri348.906288.8340
Fizik352.820287.7520
Bahçe Bitkileri366.672284.0630
Peyzaj Mimarlığı375.398281.7535
Biyoloji383.733279.6450
Toprak Bilimi ve Bitki Besleme416.433272.0030
Acil Yardım ve Afet Yönetimi (Bozkır)430.663268.8920
Acil Yardım ve Afet Yönetimi457.884263.3730
Zootekni479.489259.2730
Tarımsal Yapılar ve Sulama481.302258.9425

EA puan türü · 29 program

ProgramTaban sırasıTaban puanıKontenjan
Hukuk9.782434.99120
Sınıf Öğretmenliği60.877388.7840
Psikoloji75.519380.7960
Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık94.538371.5030
Yönetim Bilişim Sistemleri157.453346.9780
Çocuk Gelişimi170.779342.6523
Uluslararası İlişkiler (İngilizce)194.874335.4950
Havacılık Yönetimi197.681334.7275
Sosyal Hizmet221.095328.6226
Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi237.408324.6860
İşletme274.902316.4580
Sağlık Yönetimi275.126316.4036
Uluslararası İlişkiler287.681313.8650
Uluslararası Ticaret ve Finansman301.531311.1875
İktisat304.086310.7070
Sosyal Hizmet347.301302.9123
Maliye377.154297.9640
Tarım Ekonomisi388.928296.0840
Moda Tasarımı478.612283.2340
Sosyoloji486.496282.1840
İşletme512.164278.8740
Turizm İşletmeciliği512.943278.7730
İşletme550.759274.0840
Uluslararası Ticaret ve İşletmecilik556.693273.3750
Arkeoloji702.963257.2930
Felsefe709.962256.5830
Turizm İşletmeciliği726.113254.9130
Ayakkabı Tasarımı ve Üretimi828.770244.9325
Organik Tarım İşletmeciliği928.520235.7230

SÖZ puan türü · 15 program

ProgramTaban sırasıTaban puanıKontenjan
Türkçe Öğretmenliği24.249388.2940
Gastronomi ve Mutfak Sanatları47.033368.8165
Gastronomi ve Mutfak Sanatları77.482352.2335
Çizgi Film ve Animasyon82.337350.0640
İlahiyat109.420339.7290
Türk Dili ve Edebiyatı125.443334.4830
Tarih126.706334.0930
İlahiyat (M.T.O.K.)130.824332.8510
Radyo, Televizyon ve Sinema140.018330.1436
Halkla İlişkiler ve Tanıtım144.638328.8340
Reklamcılık245.492305.4436
Gazetecilik256.805303.2940
Sanat Tarihi300.861295.3527
Rekreasyon Yönetimi327.805290.8630
El Sanatları357.858286.1830

DİL puan türü · 12 program

TYT puan türü · 102 program

ProgramTaban sırasıTaban puanıKontenjan
Tıbbi Görüntüleme Teknikleri218.705391.8139
İlk ve Acil Yardım219.303391.6332
Anestezi265.009379.3741
Tıbbi Laboratuvar Teknikleri306.802369.7243
Fizyoterapi384.266354.6741
Ameliyathane Hizmetleri402.503351.5554
Diyaliz421.690348.4563
Odyometri447.329344.5340
Çocuk Gelişimi497.137337.3636
Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı576.033327.2445
Muhasebe ve Vergi Uygulamaları610.701323.1727
Dış Ticaret626.849321.3545
Sivil Savunma ve İtfaiyecilik631.415320.8445
Bankacılık ve Sigortacılık645.435319.3030
Yaşlı Bakımı670.009316.6660
Silah Sanayi Teknikerliği706.361312.9165
Turizm ve Otel İşletmeciliği741.935309.3630
Laboratuvar Teknolojisi755.352308.0735
İşletme Yönetimi761.509307.5035
Engelli Bakımı ve Rehabilitasyon785.749305.2360
Laborant ve Veteriner Sağlık816.495302.4070
Çağrı Merkezi Hizmetleri821.810301.9465
Tapu ve Kadastro876.441297.1240
Bilgisayar Programcılığı893.798295.6555
Halkla İlişkiler ve Tanıtım904.295294.7669
Aşçılık906.189294.5965
Lojistik907.271294.5085
Sağlık Bilgi Sistemleri Teknikerliği910.792294.2045
Pazarlama911.341294.1635
Aşçılık920.545293.3975
Sağlık Bilgi Sistemleri Teknikerliği1.004.211286.5065
Emlak Yönetimi1.033.864284.1450
Turist Rehberliği1.037.058283.8955
Bankacılık ve Sigortacılık1.044.003283.3530
Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı1.044.242283.3335
Muhasebe ve Vergi Uygulamaları1.046.723283.1327
Mekatronik1.062.659281.8740
Turizm ve Otel İşletmeciliği1.085.918280.0530
Harita ve Kadastro1.087.064279.9625
Elektrik1.088.362279.8645
Bilgisayar Programcılığı1.090.796279.6775
Dış Ticaret1.098.577279.0645
Bilgisayar Programcılığı1.105.498278.5350
Turist Rehberliği1.107.870278.3645
Bilgisayar Programcılığı1.118.242277.5750
Bankacılık ve Sigortacılık1.120.952277.3630
Elektronik Teknolojisi1.125.832276.9945
Otomotiv Teknolojisi1.145.746275.4935
Özel Güvenlik ve Koruma1.149.192275.2350
Elektrik1.154.259274.8445
Makine1.161.324274.3035
Mekatronik1.166.982273.8845
Turizm ve Otel İşletmeciliği1.171.256273.5630
Gıda Teknolojisi1.172.000273.5025
Harita ve Kadastro1.175.084273.2725
İnşaat Teknolojisi1.181.815272.7835
Muhasebe ve Vergi Uygulamaları1.187.664272.3327
Bilgisayar Programcılığı1.199.186271.4765
Harita ve Kadastro1.209.345270.7325
Makine1.213.952270.3935
Dış Ticaret1.214.539270.3545
Turist Rehberliği1.215.590270.2745
Bankacılık ve Sigortacılık1.223.577269.6730
İşletme Yönetimi1.233.943268.9135
Harita ve Kadastro1.233.953268.9125
Makine1.235.976268.7645
Muhasebe ve Vergi Uygulamaları1.259.196267.0827
Elektronik Teknolojisi1.269.460266.3345
Muhasebe ve Vergi Uygulamaları1.273.164266.0627
Turizm ve Otel İşletmeciliği1.280.476265.5430
İnşaat Teknolojisi1.282.307265.4135
Gıda Teknolojisi1.302.590263.9530
İşletme Yönetimi1.315.596263.0135
Lojistik1.319.608262.7355
Elektronik Teknolojisi1.328.282262.0945
Bilişim Güvenliği Teknolojisi1.343.539260.9950
Bankacılık ve Sigortacılık1.352.586260.3530
Bankacılık ve Sigortacılık1.354.463260.2230
Bankacılık ve Sigortacılık1.359.390259.8730
Bankacılık ve Sigortacılık1.359.725259.8530
İşletme Yönetimi1.365.270259.4435
Çevre Koruma ve Kontrol1.374.507258.7930
Gıda Kalite Kontrolü ve Analizi1.374.583258.7840
Yapı Denetimi1.388.061257.8320
Bilişim Güvenliği Teknolojisi1.398.942257.0645
Halkla İlişkiler ve Tanıtım1.403.543256.7445
Makine Resim ve Konstrüksiyonu1.407.652256.4435
Lojistik1.430.995254.7835
Lojistik1.431.892254.7245
Makine Resim ve Konstrüksiyonu1.437.940254.3035
Bahçe Tarımı1.443.851253.8630
Mimari Restorasyon1.458.420252.8545
Lojistik1.466.868252.2540
Ulaştırma ve Trafik Hizmetleri1.485.107250.9930
Alternatif Enerji Kaynakları Teknolojisi1.504.782249.6045
Organik Tarım1.508.698249.3325
Coğrafi Bilgi Sistemleri1.530.727247.7935
Doğalgaz ve Tesisatı Teknolojisi1.534.259247.5435
Alternatif Enerji Kaynakları Teknolojisi1.551.527246.3340
Organik Tarım1.588.959243.7135
Tohumculuk Teknolojisi1.592.952243.4225
Süt ve Ürünleri Teknolojisi1.606.462242.4725

Veriler YÖK Atlas kaynaklıdır. Taban sırası, programa son yerleşen adayın başarı sırasıdır; küçük sıra daha rekabetçi demektir.