← Üniversiteler

İstanbul Rumeli Üniversitesi Taban Puanları 2026

Vakıf üniversitesi · İstanbul

Program sayısı65
Toplam kontenjan859
En iyi taban sırası31.082

SAY puan türü · 15 program

ProgramTaban sırasıTaban puanıKontenjan
Hemşirelik (Burslu)Burslu138.594383.124
Bilgisayar Mühendisliği (Burslu)Burslu142.466380.276
Yapay Zeka ve Makine Öğrenmesi (Burslu)Burslu166.003364.655
Mimarlık (Burslu)Burslu188.247351.597
Yapay Zeka ve Makine Öğrenmesi (İngilizce) (Burslu)Burslu214.996337.915
Bilgisayar Bilimleri (Burslu)Burslu215.176337.815
Fizyoterapi ve Rehabilitasyon (Burslu)Burslu219.380335.824
İç Mimarlık (Burslu)Burslu222.489334.364
Beslenme ve Diyetetik (Burslu)Burslu231.048330.544
Fizyoterapi ve Rehabilitasyon (İngilizce) (Burslu)Burslu241.551326.005
Gerontoloji (Burslu)Burslu309.605300.6411
Hemşirelik (%50 İndirimli)%50 İndirimli402.165275.2825
Bilgisayar Bilimleri (%50 İndirimli)%50 İndirimli853.498210.5234
İç Mimarlık (%50 İndirimli)%50 İndirimli1.014.320190.6826
Fizyoterapi ve Rehabilitasyon (%50 İndirimli)%50 İndirimli1.128.575163.9226

EA puan türü · 6 program

ProgramTaban sırasıTaban puanıKontenjan
Psikoloji (İngilizce) (Burslu)Burslu128.429357.257
Psikoloji (Burslu)Burslu128.549357.2011
Havacılık Yönetimi (Burslu)Burslu159.493346.284
İşletme (Burslu)Burslu185.862338.085
Uluslararası İlişkiler (Burslu)Burslu299.567311.5549
Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi (Burslu)Burslu393.151295.4449

SÖZ puan türü · 2 program

ProgramTaban sırasıTaban puanıKontenjan
Gastronomi ve Mutfak Sanatları (Burslu)Burslu31.082381.333
Radyo, Televizyon ve Sinema (Burslu)Burslu63.278359.143

TYT puan türü · 42 program

ProgramTaban sırasıTaban puanıKontenjan
Uçak Teknolojisi (Burslu)Burslu341.655362.5110
İlk ve Acil Yardım (Burslu)Burslu400.435351.9010
Tıbbi Görüntüleme Teknikleri (Burslu)Burslu408.376350.6010
Anestezi (Burslu)Burslu425.180347.9110
Diş Protez Teknolojisi (Burslu)Burslu452.467343.755
Tıbbi Laboratuvar Teknikleri (Burslu)Burslu460.322342.588
Bilgisayar Programcılığı (Burslu)Burslu462.235342.298
Sivil Havacılık Kabin Hizmetleri (Burslu)Burslu466.884341.614
Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik (Burslu)Burslu467.840341.473
Pastacılık ve Ekmekçilik (Burslu)Burslu484.571339.092
Ağız ve Diş Sağlığı (Burslu)Burslu491.741338.1010
Sivil Hava Ulaştırma İşletmeciliği (Burslu)Burslu494.693337.694
Elektronörofizyoloji (Burslu)Burslu531.405332.793
Diyaliz (Burslu)Burslu539.443331.777
Ameliyathane Hizmetleri (Burslu)Burslu545.546330.999
Patoloji Laboratuvar Teknikleri (Burslu)Burslu551.669330.234
Fizyoterapi (Burslu)Burslu562.816328.8610
Radyoterapi (Burslu)Burslu572.244327.714
Odyometri (Burslu)Burslu585.675326.084
Çocuk Gelişimi (Burslu)Burslu600.656324.333
Grafik Tasarımı (Burslu)Burslu603.256324.024
Mahkeme Büro Hizmetleri (Burslu)Burslu624.448321.623
Aşçılık (Burslu)Burslu643.257319.544
İç Mekan Tasarımı (Burslu)Burslu652.608318.524
Evde Hasta Bakımı (Burslu)Burslu666.361317.054
Tıbbi Görüntüleme Teknikleri (%50 İndirimli)%50 İndirimli1.258.734267.1158
Sivil Havacılık Kabin Hizmetleri (%50 İndirimli)%50 İndirimli1.440.955254.0821
İlk ve Acil Yardım (%25 İndirimli)%25 İndirimli1.632.853240.6439
Tıbbi Görüntüleme Teknikleri (Ücretli)Ücretli1.698.522236.043
Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik (%50 İndirimli)%50 İndirimli1.701.943235.8020
Diş Protez Teknolojisi (%50 İndirimli)%50 İndirimli1.720.197234.5029
Ağız ve Diş Sağlığı (%50 İndirimli)%50 İndirimli1.832.643226.3757
Uçak Teknolojisi (Ücretli)Ücretli1.892.034221.897
Sivil Hava Ulaştırma İşletmeciliği (%50 İndirimli)%50 İndirimli1.923.264219.4430
Tıbbi Laboratuvar Teknikleri (%50 İndirimli)%50 İndirimli1.959.937216.4750
Diş Protez Teknolojisi (Ücretli)Ücretli1.970.405215.615
İlk ve Acil Yardım (Ücretli)Ücretli2.020.664211.1922
Anestezi (%25 İndirimli)%25 İndirimli2.055.144207.8157
Anestezi (Ücretli)Ücretli2.092.775203.594
Diyaliz (Ücretli)Ücretli2.156.029193.102
Tıbbi Laboratuvar Teknikleri (Ücretli)Ücretli2.158.012192.572
Ameliyathane Hizmetleri (Ücretli)Ücretli2.173.819186.924

Veriler YÖK Atlas kaynaklıdır. Taban sırası, programa son yerleşen adayın başarı sırasıdır; küçük sıra daha rekabetçi demektir.