Haliç Üniversitesi Taban Puanları 2026

Vakıf üniversitesi · İstanbul

Sıranla programları gör →
Program
161
Toplam kontenjan
2.654
En iyi taban sıra
11.446

Programlar puan türüne göre

  • SAY 49
  • EA 23
  • SÖZ 5
  • DİL 4
  • TYT 80

SAY · 49 program

ProgramTaban sırasıTaban puanıKontenjan
Tıp (Burslu)Burslu16.027505.2415
Tıp (İngilizce) (Burslu)Burslu16.881503.875
Tıp (İngilizce) (%50 İndirimli)%50 İndirimli27.304490.1234
Tıp (%50 İndirimli)%50 İndirimli28.038489.2699
Endüstri Mühendisliği (İngilizce) (Burslu)Burslu67.419446.1410
Elektrik-Elektronik Mühendisliği (İngilizce) (Burslu)Burslu71.861441.508
Makine Mühendisliği (İngilizce) (Burslu)Burslu79.299434.135
Dil ve Konuşma Terapisi (Burslu)Burslu79.637433.785
Bilgisayar Mühendisliği (İngilizce) (Burslu)Burslu81.797431.6811
Yapay Zeka Mühendisliği (Burslu)Burslu89.009424.645
Mimarlık (Burslu)Burslu95.600418.673
Yazılım Mühendisliği (İngilizce) (Burslu)Burslu101.004413.7013
Hemşirelik (Burslu)Burslu115.136401.4712
Moleküler Biyoloji ve Genetik (İngilizce) (Burslu)Burslu116.348400.485
Hemşirelik (İngilizce) (Burslu)Burslu121.473396.3910
Moleküler Biyoloji ve Genetik (Burslu)Burslu134.724386.015
Matematik (Burslu)Burslu152.256373.554
Endüstriyel Tasarım (Burslu)Burslu153.334372.828
Ebelik (Burslu)Burslu162.019367.1710
Fizyoterapi ve Rehabilitasyon (İngilizce) (Burslu)Burslu164.094365.865
Fizyoterapi ve Rehabilitasyon (Burslu)Burslu167.418363.785
Dijital Oyun Tasarımı (Burslu)Burslu167.532363.725
Ergoterapi (Burslu)Burslu195.984347.457
Beslenme ve Diyetetik (İngilizce) (Burslu)Burslu198.055346.378
Beslenme ve Diyetetik (Burslu)Burslu200.734344.969
Mimarlık (%50 İndirimli)%50 İndirimli231.793330.2115
Endüstri Mühendisliği (İngilizce) (%50 İndirimli)%50 İndirimli242.865325.4463
Endüstri Mühendisliği (İngilizce) (Ücretli)Ücretli246.479323.961
Makine Mühendisliği (İngilizce) (%50 İndirimli)%50 İndirimli259.595318.6234
Makine Mühendisliği (İngilizce) (Ücretli)Ücretli295.281305.421
Dijital Oyun Tasarımı (Ücretli)Ücretli311.217300.121
Matematik (%50 İndirimli)%50 İndirimli494.897256.4829
Dil ve Konuşma Terapisi (%25 İndirimli)%25 İndirimli571.440244.3729
Dil ve Konuşma Terapisi (Ücretli)Ücretli637.353235.435
Hemşirelik (Ücretli)Ücretli678.938230.2724
Hemşirelik (%25 İndirimli)%25 İndirimli712.678226.3158
Moleküler Biyoloji ve Genetik (%50 İndirimli)%50 İndirimli782.430218.4634
Fizyoterapi ve Rehabilitasyon (%25 İndirimli)%25 İndirimli791.319217.4828
Hemşirelik (İngilizce) (%25 İndirimli)%25 İndirimli815.515214.7947
Matematik (Ücretli)Ücretli835.473212.551
Endüstriyel Tasarım (Ücretli)Ücretli838.305212.247
Hemşirelik (İngilizce) (Ücretli)Ücretli885.979206.8512
Ebelik (Ücretli)Ücretli934.751201.0915
Fizyoterapi ve Rehabilitasyon (Ücretli)Ücretli969.851196.718
Ergoterapi (%50 İndirimli)%50 İndirimli975.301196.0041
Moleküler Biyoloji ve Genetik (İngilizce) (%50 İndirimli)%50 İndirimli997.193193.0734
Beslenme ve Diyetetik (%25 İndirimli)%25 İndirimli1.005.043191.9943
Endüstriyel Tasarım (%25 İndirimli)%25 İndirimli1.011.247191.1244
Beslenme ve Diyetetik (Ücretli)Ücretli1.119.169169.2412

EA · 23 program

SÖZ · 5 program

ProgramTaban sırasıTaban puanıKontenjan
Gastronomi ve Mutfak Sanatları (Burslu)Burslu11.446407.2710
Görsel İletişim Tasarımı (Burslu)Burslu18.204395.899
Çizgi Film ve Animasyon (Burslu)Burslu32.440380.069
Türk Dili ve Edebiyatı (Burslu)Burslu39.076374.507
Çizgi Film ve Animasyon (Ücretli)Ücretli181.775319.201

DİL · 4 program

TYT · 80 program

ProgramTaban sırasıTaban puanıKontenjan
Uçak Teknolojisi (Burslu)Burslu270.685377.994
Bilgisayar Programcılığı (Burslu)Burslu297.105371.888
Siber Güvenlik (Burslu)Burslu300.858371.036
Anestezi (Burslu)Burslu301.385370.915
Tıbbi Görüntüleme Teknikleri (Burslu)Burslu308.250369.406
Robotik ve Yapay Zeka (Burslu)Burslu324.537365.916
İlk ve Acil Yardım (Burslu)Burslu335.481363.719
Elektrik (Burslu)Burslu344.628361.927
Bilişim Güvenliği Teknolojisi (Burslu)Burslu367.109357.695
Yapay Zeka Operatörlüğü (Burslu)Burslu369.193357.325
Büyük Veri Analistliği (Burslu)Burslu370.284357.135
Grafik Tasarımı (Burslu)Burslu374.506356.386
Oyun Geliştirme ve Programlama (Burslu)Burslu376.743355.987
Makine (Burslu)Burslu380.505355.337
Mekatronik (Burslu)Burslu387.616354.084
Aşçılık (Burslu)Burslu398.030352.308
Elektronik Teknolojisi (Burslu)Burslu409.228350.477
Fizyoterapi (Burslu)Burslu412.697349.887
İnşaat Teknolojisi (Burslu)Burslu418.381348.987
Bilgisayar Teknolojisi (Burslu)Burslu423.972348.107
Bulut Bilişim Operatörlüğü (Burslu)Burslu427.886347.486
Dış Ticaret (Burslu)Burslu438.210345.895
İç Mekan Tasarımı (Burslu)Burslu441.965345.337
Moda Tasarımı (Burslu)Burslu449.287344.235
Bankacılık ve Sigortacılık (Burslu)Burslu459.988342.636
İnsansız Araç Teknikerliği (Burslu)Burslu460.679342.525
Mahkeme Büro Hizmetleri (Burslu)Burslu465.589341.805
Grafik Tasarımı (Ücretli)Ücretli472.488340.811
İşletme Yönetimi (Burslu)Burslu476.256340.265
Lojistik (Burslu)Burslu478.566339.938
Sivil Hava Ulaştırma İşletmeciliği (Burslu)Burslu479.277339.838
Otonom Sistemler Teknikerliği (Burslu)Burslu488.902338.506
Kurumsal Bilişim Uzmanlığı (Burslu)Burslu493.782337.816
İnsan Kaynakları Yönetimi (Burslu)Burslu497.457337.324
E-Ticaret ve Pazarlama (Burslu)Burslu513.022335.216
Saç Bakımı ve Güzellik Hizmetleri (Burslu)Burslu514.102335.075
Turizm ve Otel İşletmeciliği (Burslu)Burslu527.134333.346
Raylı Sistemler İşletmeciliği (Burslu)Burslu532.532332.666
Optisyenlik (Burslu)Burslu533.543332.524
Sağlık Bilgi Sistemleri Teknikerliği (Burslu)Burslu558.455329.405
Dijital Dönüşüm Elektroniği (Burslu)Burslu562.288328.926
Sağlık Turizmi İşletmeciliği (Burslu)Burslu565.405328.554
Çocuk Gelişimi (Burslu)Burslu576.649327.178
İmalat Yürütme Sistemleri Operatörlüğü (Burslu)Burslu690.115314.575
İnsan Kaynakları Yönetimi (Ücretli)Ücretli722.983311.241
Sivil Hava Ulaştırma İşletmeciliği (Ücretli)Ücretli974.559288.901
Uçak Teknolojisi (%50 İndirimli)%50 İndirimli989.509287.6724
Uçak Teknolojisi (Ücretli)Ücretli1.081.477280.391
Tıbbi Görüntüleme Teknikleri (%25 İndirimli)%25 İndirimli1.214.026270.3833
Mekatronik (%50 İndirimli)%50 İndirimli1.267.594266.4624
Bilgisayar Programcılığı (%25 İndirimli)%25 İndirimli1.292.669264.6646
Anestezi (%25 İndirimli)%25 İndirimli1.341.636261.1430
Anestezi (Ücretli)Ücretli1.388.765257.784
Dış Ticaret (%25 İndirimli)%25 İndirimli1.393.333257.4533
Dış Ticaret (Ücretli)Ücretli1.400.152256.971
Sivil Hava Ulaştırma İşletmeciliği (%50 İndirimli)%50 İndirimli1.430.009254.8550
Bankacılık ve Sigortacılık (%25 İndirimli)%25 İndirimli1.516.810248.7634
İşletme Yönetimi (%50 İndirimli)%50 İndirimli1.538.604247.2333
Moda Tasarımı (%50 İndirimli)%50 İndirimli1.540.274247.1135
Tıbbi Görüntüleme Teknikleri (Ücretli)Ücretli1.599.146243.005
İlk ve Acil Yardım (%25 İndirimli)%25 İndirimli1.613.977241.9550
Mahkeme Büro Hizmetleri (%50 İndirimli)%50 İndirimli1.616.363241.7834
Optisyenlik (Ücretli)Ücretli1.616.465241.771
Bilgisayar Programcılığı (Ücretli)Ücretli1.630.148240.835
Bankacılık ve Sigortacılık (Ücretli)Ücretli1.670.479238.014
Siber Güvenlik (%50 İndirimli)%50 İndirimli1.685.907236.9338
Elektrik (%25 İndirimli)%25 İndirimli1.696.817236.1638
Saç Bakımı ve Güzellik Hizmetleri (%50 İndirimli)%50 İndirimli1.704.389235.6234
İlk ve Acil Yardım (Ücretli)Ücretli1.719.281234.575
Moda Tasarımı (Ücretli)Ücretli1.720.811234.451
İnsan Kaynakları Yönetimi (%50 İndirimli)%50 İndirimli1.725.445234.1330
Lojistik (Ücretli)Ücretli1.758.054231.801
Çocuk Gelişimi (%50 İndirimli)%50 İndirimli1.801.740228.6350
Saç Bakımı ve Güzellik Hizmetleri (Ücretli)Ücretli1.834.956226.201
İnşaat Teknolojisi (%50 İndirimli)%50 İndirimli1.864.504223.9942
Optisyenlik (%50 İndirimli)%50 İndirimli1.876.427223.0924
Makine (%50 İndirimli)%50 İndirimli1.944.938217.7042
E-Ticaret ve Pazarlama (%50 İndirimli)%50 İndirimli1.954.232216.9538
Fizyoterapi (%50 İndirimli)%50 İndirimli2.019.805211.2748
Turizm ve Otel İşletmeciliği (%50 İndirimli)%50 İndirimli2.168.522189.2342

Veriler YÖK Atlas kaynaklıdır. Taban sırası, programa son yerleşen adayın başarı sırasıdır; küçük sıra daha rekabetçi demektir.