← Üniversiteler

Yüksek İhtisas Üniversitesi Taban Puanları 2026

Vakıf üniversitesi · Ankara

Program sayısı59
Toplam kontenjan1.028
En iyi taban sırası9.102

SAY puan türü · 19 program

ProgramTaban sırasıTaban puanıKontenjan
Tıp (Burslu)Burslu9.102516.5713
Tıp (İngilizce) (Burslu)Burslu9.487515.887
Tıp (%50 İndirimli)%50 İndirimli16.585504.3410
Tıp (İngilizce) (%50 İndirimli)%50 İndirimli24.105494.186
Tıp (Ücretli)Ücretli32.889483.5275
Tıp (İngilizce) (Ücretli)Ücretli39.731475.7041
Dil ve Konuşma Terapisi (Burslu)Burslu62.253451.577
Hemşirelik (Burslu)Burslu99.214415.297
Ebelik (Burslu)Burslu144.541378.824
Ergoterapi (Burslu)Burslu153.114372.983
Fizyoterapi ve Rehabilitasyon (Burslu)Burslu177.561357.606
Beslenme ve Diyetetik (Burslu)Burslu181.225355.496
Hemşirelik (%50 İndirimli)%50 İndirimli187.327352.0747
Dil ve Konuşma Terapisi (%50 İndirimli)%50 İndirimli191.529349.8642
Ebelik (%50 İndirimli)%50 İndirimli220.478335.3224
Ebelik (Ücretli)Ücretli317.169298.221
Fizyoterapi ve Rehabilitasyon (%50 İndirimli)%50 İndirimli457.417263.4638
Ergoterapi (%50 İndirimli)%50 İndirimli521.018252.0720
Beslenme ve Diyetetik (%50 İndirimli)%50 İndirimli548.227247.7738

EA puan türü · 1 program

ProgramTaban sırasıTaban puanıKontenjan
Sağlık Yönetimi (Burslu)Burslu241.182323.827

TYT puan türü · 39 program

ProgramTaban sırasıTaban puanıKontenjan
İlk ve Acil Yardım (Burslu)Burslu286.795374.204
Anestezi (Burslu)Burslu298.332371.609
Tıbbi Laboratuvar Teknikleri (Burslu)Burslu346.902361.499
Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik (Burslu)Burslu347.798361.337
Elektrik (Burslu)Burslu376.248356.075
Elektronörofizyoloji (Burslu)Burslu392.907353.177
Fizyoterapi (Burslu)Burslu403.648351.363
Tele-Sağlık Teknikerliği (Burslu)Burslu404.083351.297
Bilgisayar Programcılığı (Burslu)Burslu405.173351.127
Ameliyathane Hizmetleri (Burslu)Burslu413.861349.709
Optisyenlik (Burslu)Burslu415.272349.477
Tıbbi Veri İşleme Teknikerliği (Burslu)Burslu430.319347.105
Eczane Hizmetleri (Burslu)Burslu432.774346.726
Grafik Tasarımı (Burslu)Burslu474.443340.525
Biyomedikal Cihaz Teknolojisi (Burslu)Burslu502.516336.625
Tıbbi Tanıtım ve Pazarlama (Burslu)Burslu541.820331.454
İlk ve Acil Yardım (%50 İndirimli)%50 İndirimli545.998330.9427
Anestezi (%50 İndirimli)%50 İndirimli595.547324.9244
Tıbbi Laboratuvar Teknikleri (%50 İndirimli)%50 İndirimli783.913305.3946
Fizyoterapi (%50 İndirimli)%50 İndirimli820.538302.0520
Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik (%50 İndirimli)%50 İndirimli935.373292.1545
Ameliyathane Hizmetleri (%50 İndirimli)%50 İndirimli964.041289.7750
İlk ve Acil Yardım (Ücretli)Ücretli999.442286.874
Elektronörofizyoloji (%50 İndirimli)%50 İndirimli1.106.562278.4643
Anestezi (Ücretli)Ücretli1.143.949275.629
Elektrik (%50 İndirimli)%50 İndirimli1.151.885275.0330
Optisyenlik (%50 İndirimli)%50 İndirimli1.162.709274.2045
Fizyoterapi (Ücretli)Ücretli1.212.949270.463
Tıbbi Veri İşleme Teknikerliği (%50 İndirimli)%50 İndirimli1.241.083268.3930
Eczane Hizmetleri (%50 İndirimli)%50 İndirimli1.330.256261.9534
Ameliyathane Hizmetleri (Ücretli)Ücretli1.399.956256.994
Elektrik (Ücretli)Ücretli1.420.102255.554
Tıbbi Laboratuvar Teknikleri (Ücretli)Ücretli1.510.471249.209
Tele-Sağlık Teknikerliği (%50 İndirimli)%50 İndirimli1.565.977245.3132
Elektronörofizyoloji (Ücretli)Ücretli1.569.354245.072
Eczane Hizmetleri (Ücretli)Ücretli1.819.644227.332
Bilgisayar Programcılığı (Ücretli)Ücretli1.850.008225.085
Biyomedikal Cihaz Teknolojisi (%50 İndirimli)%50 İndirimli1.864.793223.9735
Tıbbi Veri İşleme Teknikerliği (Ücretli)Ücretli1.988.264214.094

Veriler YÖK Atlas kaynaklıdır. Taban sırası, programa son yerleşen adayın başarı sırasıdır; küçük sıra daha rekabetçi demektir.