← Üniversiteler

Üsküdar Üniversitesi Taban Puanları 2026

Vakıf üniversitesi · İstanbul

Program sayısı103
Toplam kontenjan1.644
En iyi taban sırası7.103

SAY puan türü · 31 program

ProgramTaban sırasıTaban puanıKontenjan
Tıp (Burslu)Burslu9.794515.338
Tıp (İngilizce) (Burslu)Burslu11.971511.468
Diş Hekimliği (Burslu)Burslu31.796484.806
Tıp (%50 İndirimli)%50 İndirimli33.651482.6150
Diş Hekimliği (İngilizce) (Burslu)Burslu34.522481.594
Tıp (İngilizce) (%50 İndirimli)%50 İndirimli42.762472.3350
Dil ve Konuşma Terapisi (Burslu)Burslu67.690445.8611
Endüstri Mühendisliği (İngilizce) (Burslu)Burslu75.824437.567
Elektrik-Elektronik Mühendisliği (İngilizce) (Burslu)Burslu76.453436.939
Bilgisayar Mühendisliği (İngilizce) (Burslu)Burslu81.580431.889
Biyomühendislik (İngilizce) (Burslu)Burslu88.672425.003
Kimya Mühendisliği (İngilizce) (Burslu)Burslu89.114424.536
Yazılım Mühendisliği (İngilizce) (Burslu)Burslu110.578405.259
Moleküler Biyoloji ve Genetik (İngilizce) (Burslu)Burslu113.212403.0410
Hemşirelik (Burslu)Burslu113.769402.5813
Moleküler Biyoloji ve Genetik (Burslu)Burslu122.616395.437
Adli Bilimler (İngilizce) (Burslu)Burslu153.516372.704
Ebelik (Burslu)Burslu159.947368.5711
Adli Bilimler (Burslu)Burslu167.812363.5310
Ergoterapi (Burslu)Burslu175.163359.046
Beslenme ve Diyetetik (Burslu)Burslu177.132357.874
Fizyoterapi ve Rehabilitasyon (Burslu)Burslu185.998352.808
Perfüzyon (Burslu)Burslu187.859351.808
Dil ve Konuşma Terapisi (%50 İndirimli)%50 İndirimli232.688329.8438
Odyoloji (Burslu)Burslu235.751328.527
Hemşirelik (%50 İndirimli)%50 İndirimli295.345305.4032
İş Sağlığı ve Güvenliği (Burslu)Burslu306.695301.607
Ebelik (%50 İndirimli)%50 İndirimli438.949267.1936
Fizyoterapi ve Rehabilitasyon (%50 İndirimli)%50 İndirimli725.260224.8644
Beslenme ve Diyetetik (%50 İndirimli)%50 İndirimli798.900216.6427
Hemşirelik (Ücretli)Ücretli1.064.175182.8356

EA puan türü · 12 program

ProgramTaban sırasıTaban puanıKontenjan
Psikoloji (İngilizce) (Burslu)Burslu45.485398.2410
Yönetim Bilişim Sistemleri (Burslu)Burslu57.101391.024
Psikoloji (Burslu)Burslu62.383387.9210
Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler (İngilizce) (Burslu)Burslu108.831365.126
Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler (Burslu)Burslu148.956349.869
Çocuk Gelişimi (Burslu)Burslu185.146338.289
Sağlık Yönetimi (Burslu)Burslu215.844329.947
Sosyal Hizmet (Burslu)Burslu232.863325.755
Sosyoloji (Burslu)Burslu249.485321.9117
Yönetim Bilişim Sistemleri (%50 İndirimli)%50 İndirimli397.560294.7725
Felsefe (Burslu)Burslu426.161290.4814
Psikoloji (%50 İndirimli)%50 İndirimli536.365275.8239

SÖZ puan türü · 9 program

ProgramTaban sırasıTaban puanıKontenjan
Yeni Medya ve İletişim (İngilizce) (Burslu)Burslu7.103418.126
Yeni Medya ve İletişim (Burslu)Burslu16.539398.3210
Görsel İletişim Tasarımı (Burslu)Burslu27.408384.8710
Çizgi Film ve Animasyon (Burslu)Burslu28.567383.719
Halkla İlişkiler ve Tanıtım (Burslu)Burslu39.400374.258
Radyo, Televizyon ve Sinema (Burslu)Burslu41.461372.686
Reklamcılık (Burslu)Burslu43.553371.156
Tarih (Burslu)Burslu43.846370.969
Gazetecilik (Burslu)Burslu46.580369.116

DİL puan türü · 1 program

ProgramTaban sırasıTaban puanıKontenjan
İngilizce Mütercim ve Tercümanlık (Burslu)Burslu14.230423.099

TYT puan türü · 50 program

ProgramTaban sırasıTaban puanıKontenjan
İlk ve Acil Yardım (Burslu)Burslu309.305369.1710
Tıbbi Görüntüleme Teknikleri (Burslu)Burslu314.105368.1410
Anestezi (Burslu)Burslu318.552367.1710
Tıbbi Laboratuvar Teknikleri (Burslu)Burslu372.868356.679
Diş Protez Teknolojisi (Burslu)Burslu381.105355.2210
Ağız ve Diş Sağlığı (Burslu)Burslu381.886355.0910
Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik (Burslu)Burslu390.916353.5110
Fizyoterapi (Burslu)Burslu437.346346.0310
Elektronörofizyoloji (Burslu)Burslu446.472344.669
Eczane Hizmetleri (Burslu)Burslu450.969343.979
Optisyenlik (Burslu)Burslu464.309341.9910
Patoloji Laboratuvar Teknikleri (Burslu)Burslu476.446340.2310
Ameliyathane Hizmetleri (Burslu)Burslu489.586338.4010
Çevre Sağlığı (Burslu)Burslu495.563337.588
Diyaliz (Burslu)Burslu498.978337.1010
Podoloji (Burslu)Burslu501.314336.797
Sosyal Güvenlik (Burslu)Burslu501.564336.755
Odyometri (Burslu)Burslu502.212336.6710
Laboratuvar Teknolojisi (Burslu)Burslu505.614336.196
Tıbbi ve Aromatik Bitkiler (Burslu)Burslu509.024335.746
Radyoterapi (Burslu)Burslu518.814334.4210
Otopsi Yardımcılığı (Burslu)Burslu525.747333.5310
Sağlık Bilgi Sistemleri Teknikerliği (Burslu)Burslu542.946331.306
Gıda Teknolojisi (Burslu)Burslu555.938329.707
Çocuk Gelişimi (Burslu)Burslu556.519329.6310
Biyomedikal Cihaz Teknolojisi (Burslu)Burslu567.487328.308
Yaşlı Bakımı (Burslu)Burslu573.846327.515
Ortopedik Protez ve Ortez (Burslu)Burslu580.203326.736
Tıbbi Tanıtım ve Pazarlama (Burslu)Burslu585.974326.053
Sağlık Kurumları İşletmeciliği (Burslu)Burslu586.732325.956
Saç Bakımı ve Güzellik Hizmetleri (Burslu)Burslu589.330325.658
Evde Hasta Bakımı (Burslu)Burslu591.316325.425
Acil Durum ve Afet Yönetimi (Burslu)Burslu594.723325.017
Sosyal Hizmetler (Burslu)Burslu606.310323.676
Çocuk Koruma ve Bakım Hizmetleri (Burslu)Burslu607.158323.586
Nükleer Teknoloji ve Radyasyon Güvenliği (Burslu)Burslu618.473322.285
Engelli Bakımı ve Rehabilitasyon (Burslu)Burslu681.968315.425
Anestezi (%50 İndirimli)%50 İndirimli868.828297.7821
Tıbbi Görüntüleme Teknikleri (%50 İndirimli)%50 İndirimli981.807288.3050
Diş Protez Teknolojisi (%50 İndirimli)%50 İndirimli1.171.636273.5337
Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik (%50 İndirimli)%50 İndirimli1.581.417244.2360
Ağız ve Diş Sağlığı (%50 İndirimli)%50 İndirimli1.805.366228.3650
Fizyoterapi (%50 İndirimli)%50 İndirimli1.897.114221.4961
Ameliyathane Hizmetleri (%50 İndirimli)%50 İndirimli1.906.554220.7561
Tıbbi Laboratuvar Teknikleri (%50 İndirimli)%50 İndirimli1.914.239220.1558
Çocuk Gelişimi (%50 İndirimli)%50 İndirimli2.008.823212.2861
Diş Protez Teknolojisi (Ücretli)Ücretli2.031.857210.1531
Saç Bakımı ve Güzellik Hizmetleri (%50 İndirimli)%50 İndirimli2.040.969209.2651
Tıbbi Görüntüleme Teknikleri (Ücretli)Ücretli2.137.507197.0611
Eczane Hizmetleri (%50 İndirimli)%50 İndirimli2.157.732192.6458

Veriler YÖK Atlas kaynaklıdır. Taban sırası, programa son yerleşen adayın başarı sırasıdır; küçük sıra daha rekabetçi demektir.