← Üniversiteler

KTO Karatay Üniversitesi Taban Puanları 2026

Vakıf üniversitesi · Konya

Program sayısı106
Toplam kontenjan1.696
En iyi taban sırası4.216

SAY puan türü · 34 program

ProgramTaban sırasıTaban puanıKontenjan
Pilotaj (Burslu)Burslu4.216527.755
Tıp (Burslu)Burslu14.452507.598
Tıp (Ücretli)Ücretli36.685479.1651
Elektrik-Elektronik Mühendisliği (Burslu)Burslu75.177438.234
Endüstri Mühendisliği (Burslu)Burslu92.886421.096
Hemşirelik (Burslu)Burslu106.944408.3512
Bilgisayar Mühendisliği (Burslu)Burslu110.913404.968
Makine Mühendisliği (Burslu)Burslu115.327401.314
Hemşirelik (%50 İndirimli)%50 İndirimli136.552384.625
Mimarlık (Burslu)Burslu145.331378.264
Ebelik (Burslu)Burslu151.971373.7410
Fizyoterapi ve Rehabilitasyon (Burslu)Burslu180.852355.695
Ebelik (%50 İndirimli)%50 İndirimli193.949348.5711
Elektrik-Elektronik Mühendisliği (%50 İndirimli)%50 İndirimli210.633340.0826
İnşaat Mühendisliği (Burslu)Burslu225.032333.2110
Beslenme ve Diyetetik (Burslu)Burslu235.447328.664
Odyoloji (Burslu)Burslu239.207326.995
Endüstri Mühendisliği (%50 İndirimli)%50 İndirimli241.447326.0426
İç Mimarlık (Burslu)Burslu249.632322.644
Makine Mühendisliği (%50 İndirimli)%50 İndirimli268.097315.3031
İnşaat Mühendisliği (%50 İndirimli)%50 İndirimli284.014309.3514
Endüstriyel Tasarım (Burslu)Burslu286.822308.324
Hemşirelik (Ücretli)Ücretli316.984298.2777
Fizyoterapi ve Rehabilitasyon (%50 İndirimli)%50 İndirimli345.475289.7911
Beslenme ve Diyetetik (%50 İndirimli)%50 İndirimli349.185288.755
İç Mimarlık (%50 İndirimli)%50 İndirimli363.490284.9013
İç Mimarlık (Ücretli)Ücretli623.012237.2913
Ebelik (Ücretli)Ücretli666.939231.7360
Fizyoterapi ve Rehabilitasyon (Ücretli)Ücretli744.161222.7424
Odyoloji (%50 İndirimli)%50 İndirimli808.551215.5825
Endüstriyel Tasarım (%50 İndirimli)%50 İndirimli817.099214.6120
Beslenme ve Diyetetik (Ücretli)Ücretli865.928209.1326
Pilotaj (Ücretli)Ücretli978.745195.5637
Odyoloji (Ücretli)Ücretli1.054.052184.578

EA puan türü · 21 program

ProgramTaban sırasıTaban puanıKontenjan
Hukuk (Burslu)Burslu20.599418.8115
Hukuk (%50 İndirimli)%50 İndirimli37.782403.6229
Psikoloji (Burslu)Burslu97.408370.2010
Uluslararası Ticaret ve Lojistik (İngilizce) (Burslu)Burslu112.595363.517
Uluslararası Ticaret ve Lojistik (Burslu)Burslu170.810342.649
Sosyal Hizmet (Burslu)Burslu182.582339.044
Sosyoloji (Burslu)Burslu187.984337.473
Çocuk Gelişimi (Burslu)Burslu191.992336.317
Grafik Tasarımı (Burslu)Burslu192.932336.044
İşletme (Burslu)Burslu203.044333.267
Psikoloji (%50 İndirimli)%50 İndirimli213.880330.448
Enerji Yönetimi (Burslu)Burslu268.946317.685
Sigortacılık ve Sosyal Güvenlik (Burslu)Burslu283.821314.633
İslam İktisadı ve Finans (Burslu)Burslu294.208312.583
Çocuk Gelişimi (%50 İndirimli)%50 İndirimli644.957263.3424
Uluslararası Ticaret ve Lojistik (%50 İndirimli)%50 İndirimli788.010248.8435
Uluslararası Ticaret ve Lojistik (İngilizce) (%50 İndirimli)%50 İndirimli892.820238.9728
İşletme (%50 İndirimli)%50 İndirimli982.980230.7248
Psikoloji (Ücretli)Ücretli1.092.945220.4853
Grafik Tasarımı (%50 İndirimli)%50 İndirimli1.374.358184.3924
Sosyal Hizmet (%50 İndirimli)%50 İndirimli1.404.637174.7131

SÖZ puan türü · 2 program

ProgramTaban sırasıTaban puanıKontenjan
Tarih (Burslu)Burslu5.858422.292
İletişim ve Tasarımı (Burslu)Burslu23.368389.303

DİL puan türü · 2 program

ProgramTaban sırasıTaban puanıKontenjan
İngilizce Mütercim ve Tercümanlık (Burslu)Burslu19.045408.599
Arapça Mütercim ve Tercümanlık (Burslu)Burslu23.739396.273

TYT puan türü · 47 program

ProgramTaban sırasıTaban puanıKontenjan
Uçak Teknolojisi (Burslu)Burslu223.423390.484
Tıbbi Görüntüleme Teknikleri (Burslu)Burslu224.286390.219
İlk ve Acil Yardım (Burslu)Burslu275.980376.759
Anestezi (Burslu)Burslu280.936375.5810
Bilgisayar Programcılığı (Burslu)Burslu328.496365.118
Ameliyathane Hizmetleri (Burslu)Burslu337.167363.393
Optisyenlik (Burslu)Burslu348.057361.287
Mahkeme Büro Hizmetleri (Burslu)Burslu350.172360.873
Mekatronik (Burslu)Burslu351.655360.586
Silah Sanayi Teknikerliği (Burslu)Burslu361.787358.674
Bilişim Güvenliği Teknolojisi (Burslu)Burslu365.925357.913
Sivil Havacılık Kabin Hizmetleri (Burslu)Burslu375.085356.286
Diyaliz (Burslu)Burslu391.443353.429
Fizyoterapi (Burslu)Burslu397.974352.319
Makine (Burslu)Burslu398.840352.164
Tıbbi Görüntüleme Teknikleri (%50 İndirimli)%50 İndirimli417.049349.2015
İlk ve Acil Yardım (%50 İndirimli)%50 İndirimli445.207344.8515
E-Ticaret ve Pazarlama (Burslu)Burslu455.732343.253
Anestezi (%50 İndirimli)%50 İndirimli468.304341.4112
Çocuk Gelişimi (Burslu)Burslu483.416339.258
Dış Ticaret (Burslu)Burslu525.214333.607
Ameliyathane Hizmetleri (%50 İndirimli)%50 İndirimli537.117332.075
Uçak Teknolojisi (%50 İndirimli)%50 İndirimli592.025325.3316
İmalat Yürütme Sistemleri Operatörlüğü (Burslu)Burslu699.057313.653
Diyaliz (%50 İndirimli)%50 İndirimli765.655307.1015
Fizyoterapi (%50 İndirimli)%50 İndirimli815.018302.5415
İlk ve Acil Yardım (Ücretli)Ücretli867.217297.9343
Tıbbi Görüntüleme Teknikleri (Ücretli)Ücretli889.065296.0543
Optisyenlik (%50 İndirimli)%50 İndirimli931.562292.4718
Sivil Havacılık Kabin Hizmetleri (%50 İndirimli)%50 İndirimli984.216288.1024
Uçak Teknolojisi (Ücretli)Ücretli997.932286.999
Anestezi (Ücretli)Ücretli1.005.133286.4348
Mahkeme Büro Hizmetleri (%50 İndirimli)%50 İndirimli1.066.842281.544
Silah Sanayi Teknikerliği (%50 İndirimli)%50 İndirimli1.139.584275.959
Ameliyathane Hizmetleri (Ücretli)Ücretli1.222.196269.7818
Çocuk Gelişimi (%50 İndirimli)%50 İndirimli1.351.975260.3921
Diyaliz (Ücretli)Ücretli1.427.956255.0043
Dış Ticaret (%50 İndirimli)%50 İndirimli1.433.712254.5923
Bilgisayar Programcılığı (%50 İndirimli)%50 İndirimli1.499.004250.0034
Fizyoterapi (Ücretli)Ücretli1.549.893246.4443
Mekatronik (%50 İndirimli)%50 İndirimli1.554.684246.1024
Sivil Havacılık Kabin Hizmetleri (Ücretli)Ücretli1.562.997245.5218
Makine (%50 İndirimli)%50 İndirimli1.657.133238.9516
Optisyenlik (Ücretli)Ücretli1.692.763236.4430
Çocuk Gelişimi (Ücretli)Ücretli1.917.890219.8627
Silah Sanayi Teknikerliği (Ücretli)Ücretli1.920.136219.6822
Mahkeme Büro Hizmetleri (Ücretli)Ücretli2.061.653207.1421

Veriler YÖK Atlas kaynaklıdır. Taban sırası, programa son yerleşen adayın başarı sırasıdır; küçük sıra daha rekabetçi demektir.