← Üniversiteler

İzmir Tınaztepe Üniversitesi Taban Puanları 2026

Vakıf üniversitesi · İzmir

Program sayısı53
Toplam kontenjan1.314
En iyi taban sırası15.121

SAY puan türü · 19 program

ProgramTaban sırasıTaban puanıKontenjan
Tıp (Burslu)Burslu15.121506.6010
Tıp (%50 İndirimli)%50 İndirimli23.199495.3330
Diş Hekimliği (Burslu)Burslu32.182484.375
Tıp (Ücretli)Ücretli42.546472.5929
Diş Hekimliği (%50 İndirimli)%50 İndirimli47.256467.4117
Dil ve Konuşma Terapisi (Burslu)Burslu78.201435.209
Hemşirelik (Burslu)Burslu119.762397.7310
Ebelik (Burslu)Burslu162.695366.7410
Fizyoterapi ve Rehabilitasyon (Burslu)Burslu168.184363.295
Ergoterapi (Burslu)Burslu178.608357.007
Beslenme ve Diyetetik (Burslu)Burslu192.282349.454
Odyoloji (Burslu)Burslu229.827331.087
Hemşirelik (%50 İndirimli)%50 İndirimli252.164321.6168
Dil ve Konuşma Terapisi (%50 İndirimli)%50 İndirimli264.377316.7755
Fizyoterapi ve Rehabilitasyon (%50 İndirimli)%50 İndirimli372.879282.4036
Ebelik (%50 İndirimli)%50 İndirimli387.691278.6568
Beslenme ve Diyetetik (%50 İndirimli)%50 İndirimli464.689262.0327
Ergoterapi (%50 İndirimli)%50 İndirimli595.053241.0442
Odyoloji (%50 İndirimli)%50 İndirimli1.003.988192.1446

TYT puan türü · 34 program

ProgramTaban sırasıTaban puanıKontenjan
Diş Protez Teknolojisi (Burslu)Burslu260.213380.587
Anestezi (Burslu)Burslu286.197374.349
İlk ve Acil Yardım (Burslu)Burslu289.987373.479
Tıbbi Görüntüleme Teknikleri (Burslu)Burslu293.880372.608
Tıbbi Laboratuvar Teknikleri (Burslu)Burslu338.462363.138
Fizyoterapi (Burslu)Burslu354.004360.127
Ağız ve Diş Sağlığı (Burslu)Burslu379.040355.589
Bilgisayar Programcılığı (Burslu)Burslu381.198355.215
Optisyenlik (Burslu)Burslu392.956353.168
Diyaliz (Burslu)Burslu421.459348.486
Ameliyathane Hizmetleri (Burslu)Burslu425.305347.899
Patoloji Laboratuvar Teknikleri (Burslu)Burslu443.458345.118
Odyometri (Burslu)Burslu458.917342.787
Ortopedik Protez ve Ortez (Burslu)Burslu462.937342.195
Eczane Hizmetleri (Burslu)Burslu466.979341.597
Otopsi Yardımcılığı (Burslu)Burslu517.017334.674
Sağlık Bilgi Sistemleri Teknikerliği (Burslu)Burslu517.982334.544
Dezenfeksiyon, Sterilizasyon ve Antisepsi Teknikerliği (Burslu)Burslu667.100316.974
Yaşlı Bakımı (Burslu)Burslu679.380315.687
Anestezi (%50 İndirimli)%50 İndirimli682.115315.4053
Tıbbi Görüntüleme Teknikleri (%50 İndirimli)%50 İndirimli769.303306.7554
Diş Protez Teknolojisi (%50 İndirimli)%50 İndirimli783.158305.4642
İlk ve Acil Yardım (%50 İndirimli)%50 İndirimli815.378302.5158
Tıbbi Laboratuvar Teknikleri (%50 İndirimli)%50 İndirimli1.039.698283.6951
Ağız ve Diş Sağlığı (%50 İndirimli)%50 İndirimli1.108.592278.3053
Fizyoterapi (%50 İndirimli)%50 İndirimli1.125.923276.9946
Ameliyathane Hizmetleri (%50 İndirimli)%50 İndirimli1.308.546263.5253
Optisyenlik (%50 İndirimli)%50 İndirimli1.400.680256.9451
Odyometri (%50 İndirimli)%50 İndirimli1.628.817240.9242
Bilgisayar Programcılığı (%50 İndirimli)%50 İndirimli1.703.692235.6734
Diyaliz (%50 İndirimli)%50 İndirimli1.781.803230.0838
Eczane Hizmetleri (%50 İndirimli)%50 İndirimli1.848.472225.2042
Patoloji Laboratuvar Teknikleri (%50 İndirimli)%50 İndirimli1.896.395221.5450
Otopsi Yardımcılığı (%50 İndirimli)%50 İndirimli1.924.575219.3331

Veriler YÖK Atlas kaynaklıdır. Taban sırası, programa son yerleşen adayın başarı sırasıdır; küçük sıra daha rekabetçi demektir.