← Üniversiteler

İstinye Üniversitesi Taban Puanları 2026

Vakıf üniversitesi · İstanbul

Program sayısı110
Toplam kontenjan2.229
En iyi taban sırası779

SAY puan türü · 40 program

ProgramTaban sırasıTaban puanıKontenjan
Tıp (İngilizce) (Burslu)Burslu779542.669
Tıp (Burslu)Burslu2.847532.2713
Diş Hekimliği (Burslu)Burslu28.778488.425
Diş Hekimliği (İngilizce) (Burslu)Burslu29.865487.127
Tıp (%50 İndirimli)%50 İndirimli33.257483.1185
Tıp (İngilizce) (%50 İndirimli)%50 İndirimli39.069476.4759
Eczacılık (İngilizce) (Burslu)Burslu41.978473.203
Eczacılık (Burslu)Burslu42.321472.836
Elektrik-Elektronik Mühendisliği (İngilizce) (Burslu)Burslu52.405461.953
Diş Hekimliği (%50 İndirimli)%50 İndirimli52.653461.7135
Bilgisayar Mühendisliği (İngilizce) (Burslu)Burslu57.871456.077
Endüstri Mühendisliği (İngilizce) (Burslu)Burslu64.151449.517
Bilgisayar Mühendisliği (Burslu)Burslu69.903443.605
Dil ve Konuşma Terapisi (Burslu)Burslu72.883440.4610
Yazılım Mühendisliği (İngilizce) (Burslu)Burslu73.778439.587
Eczacılık (%50 İndirimli)%50 İndirimli74.142439.2438
Diş Hekimliği (İngilizce) (%50 İndirimli)%50 İndirimli75.301438.1146
Makine Mühendisliği (İngilizce) (Burslu)Burslu75.945437.457
Eczacılık (İngilizce) (%50 İndirimli)%50 İndirimli85.040428.5223
Moleküler Biyoloji ve Genetik (İngilizce) (Burslu)Burslu91.580422.277
Yazılım Mühendisliği (Burslu)Burslu92.989421.007
Hemşirelik (Burslu)Burslu105.708409.4515
Hemşirelik (İngilizce) (Burslu)Burslu109.053406.585
Biyomedikal Mühendisliği (İngilizce) (Burslu)Burslu130.160389.4817
Mimarlık (İngilizce) (Burslu)Burslu132.560387.619
Matematik (İngilizce) (Burslu)Burslu135.430385.463
Dijital Oyun Tasarımı (İngilizce) (Burslu)Burslu140.854381.436
Kimya (İngilizce) (Burslu)Burslu142.843380.0120
Yazılım Geliştirme (Burslu)Burslu152.973373.097
Fizyoterapi ve Rehabilitasyon (İngilizce) (Burslu)Burslu157.449370.213
Fizyoterapi ve Rehabilitasyon (Burslu)Burslu158.947369.223
Ebelik (Burslu)Burslu159.482368.8912
Beslenme ve Diyetetik (Burslu)Burslu162.406366.924
Endüstri Mühendisliği (İngilizce) (%50 İndirimli)%50 İndirimli296.447305.0048
Dil ve Konuşma Terapisi (%50 İndirimli)%50 İndirimli376.896281.3759
Hemşirelik (%50 İndirimli)%50 İndirimli451.185264.6898
Ebelik (%50 İndirimli)%50 İndirimli577.192243.5476
Hemşirelik (İngilizce) (%50 İndirimli)%50 İndirimli706.202227.0437
Fizyoterapi ve Rehabilitasyon (%50 İndirimli)%50 İndirimli731.003224.2323
Beslenme ve Diyetetik (%50 İndirimli)%50 İndirimli868.673208.8327

EA puan türü · 21 program

SÖZ puan türü · 7 program

DİL puan türü · 2 program

ProgramTaban sırasıTaban puanıKontenjan
İngilizce Mütercim ve Tercümanlık (Burslu)Burslu11.646432.208
İngiliz Dili ve Edebiyatı (İngilizce) (Burslu)Burslu12.342429.694

TYT puan türü · 40 program

ProgramTaban sırasıTaban puanıKontenjan
Uçak Teknolojisi (Burslu)Burslu226.559389.5611
Anestezi (Burslu)Burslu295.649372.2010
İlk ve Acil Yardım (Burslu)Burslu297.555371.7810
Tıbbi Görüntüleme Teknikleri (Burslu)Burslu302.452370.6810
Bilgisayar Programcılığı (Burslu)Burslu320.720366.7112
Bilişim Güvenliği Teknolojisi (Burslu)Burslu350.807360.757
E-Ticaret ve Pazarlama (Burslu)Burslu358.916359.205
Tıbbi Laboratuvar Teknikleri (Burslu)Burslu369.383357.299
Ağız ve Diş Sağlığı (Burslu)Burslu375.378356.2210
Sivil Havacılık Kabin Hizmetleri (Burslu)Burslu383.745354.7712
Lojistik (Burslu)Burslu389.940353.684
Bilgisayar Teknolojisi (Burslu)Burslu414.982349.527
Optisyenlik (Burslu)Burslu420.743348.596
Aşçılık (Burslu)Burslu423.052348.2310
Grafik Tasarımı (Burslu)Burslu423.659348.144
Dış Ticaret (Burslu)Burslu424.294348.044
Elektronik Teknolojisi (Burslu)Burslu440.960345.485
Fizyoterapi (Burslu)Burslu445.252344.849
Radyoterapi (Burslu)Burslu445.930344.744
Otomotiv Teknolojisi (Burslu)Burslu446.351344.686
Patoloji Laboratuvar Teknikleri (Burslu)Burslu448.948344.284
Eczane Hizmetleri (Burslu)Burslu450.658344.028
Bilgisayar Destekli Tasarım ve Animasyon (Burslu)Burslu454.155343.499
Diyaliz (Burslu)Burslu457.392343.004
İç Mekan Tasarımı (Burslu)Burslu458.543342.834
Ameliyathane Hizmetleri (Burslu)Burslu462.612342.2410
Çocuk Gelişimi (Burslu)Burslu487.588338.674
Biyomedikal Cihaz Teknolojisi (Burslu)Burslu489.393338.433
Gıda Teknolojisi (Burslu)Burslu523.837333.784
Anestezi (%50 İndirimli)%50 İndirimli984.243288.1061
İlk ve Acil Yardım (%50 İndirimli)%50 İndirimli1.028.916284.5461
Tıbbi Görüntüleme Teknikleri (%50 İndirimli)%50 İndirimli1.093.753279.4461
Uçak Teknolojisi (%50 İndirimli)%50 İndirimli1.340.353261.2372
Sivil Havacılık Kabin Hizmetleri (%50 İndirimli)%50 İndirimli1.464.240252.4476
Tıbbi Laboratuvar Teknikleri (%50 İndirimli)%50 İndirimli1.527.560248.0158
Ağız ve Diş Sağlığı (%50 İndirimli)%50 İndirimli1.623.131241.3161
Bilgisayar Programcılığı (%50 İndirimli)%50 İndirimli1.848.720225.1876
Otomotiv Teknolojisi (%50 İndirimli)%50 İndirimli1.862.345224.1542
Optisyenlik (%50 İndirimli)%50 İndirimli1.883.243222.5738
Ameliyathane Hizmetleri (%50 İndirimli)%50 İndirimli1.966.762215.9161

Veriler YÖK Atlas kaynaklıdır. Taban sırası, programa son yerleşen adayın başarı sırasıdır; küçük sıra daha rekabetçi demektir.