← Üniversiteler

İstanbul Kent Üniversitesi Taban Puanları 2026

Vakıf üniversitesi · İstanbul

Program sayısı78
Toplam kontenjan1.220
En iyi taban sırası7.560

SAY puan türü · 26 program

ProgramTaban sırasıTaban puanıKontenjan
Diş Hekimliği (Burslu)Burslu35.419480.5810
Diş Hekimliği (İngilizce) (Burslu)Burslu37.179478.625
Eczacılık (Burslu)Burslu43.417471.684
Eczacılık (İngilizce) (Burslu)Burslu44.233470.793
Diş Hekimliği (%50 İndirimli)%50 İndirimli66.359447.2362
Dil ve Konuşma Terapisi (Burslu)Burslu79.823433.608
Eczacılık (%50 İndirimli)%50 İndirimli81.306432.1531
Eczacılık (İngilizce) (%50 İndirimli)%50 İndirimli93.762420.3023
Endüstri Mühendisliği (Burslu)Burslu101.507413.243
Bilgisayar Mühendisliği (Burslu)Burslu121.067396.713
Hemşirelik (Burslu)Burslu121.478396.3912
Hemşirelik (İngilizce) (Burslu)Burslu133.001387.267
Ebelik (Burslu)Burslu169.688362.3710
Dijital Oyun Tasarımı (İngilizce) (Burslu)Burslu200.237345.224
Fizyoterapi ve Rehabilitasyon (Burslu)Burslu200.914344.864
İç Mimarlık (Burslu)Burslu202.781343.924
Fizyoterapi ve Rehabilitasyon (İngilizce) (Burslu)Burslu204.050343.313
Beslenme ve Diyetetik (Burslu)Burslu204.757342.954
Beslenme ve Diyetetik (İngilizce) (Burslu)Burslu213.887338.453
Kentsel Tasarım ve Peyzaj Mimarlığı (Burslu)Burslu248.944322.934
Hemşirelik (%50 İndirimli)%50 İndirimli404.532274.6976
Dil ve Konuşma Terapisi (%50 İndirimli)%50 İndirimli479.296259.3046
Ebelik (%50 İndirimli)%50 İndirimli520.922252.0958
Hemşirelik (İngilizce) (%50 İndirimli)%50 İndirimli722.307225.2042
İç Mimarlık (%50 İndirimli)%50 İndirimli747.915222.3126
Fizyoterapi ve Rehabilitasyon (%50 İndirimli)%50 İndirimli966.231197.1626

EA puan türü · 13 program

ProgramTaban sırasıTaban puanıKontenjan
Psikoloji (İngilizce) (Burslu)Burslu101.221368.486
Psikoloji (Burslu)Burslu101.576368.3210
İşletme (İngilizce) (Burslu)Burslu123.763359.054
Ekonomi ve Finans (İngilizce) (Burslu)Burslu143.344351.843
İşletme (Burslu)Burslu148.984349.854
Uluslararası İlişkiler (İngilizce) (Burslu)Burslu150.294349.403
Uluslararası Ticaret ve İşletmecilik (İngilizce) (Burslu)Burslu156.226347.384
Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi (İngilizce) (Burslu)Burslu156.624347.253
Uluslararası Ticaret ve Lojistik (Burslu)Burslu162.931345.146
Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi (Burslu)Burslu176.750340.804
Sağlık Yönetimi (Burslu)Burslu199.509334.211
Çocuk Gelişimi (Burslu)Burslu215.838329.945
Sağlık Yönetimi (%50 İndirimli)%50 İndirimli1.388.498180.648

SÖZ puan türü · 5 program

TYT puan türü · 34 program

ProgramTaban sırasıTaban puanıKontenjan
İlk ve Acil Yardım (Burslu)Burslu359.261359.1410
Tıbbi Görüntüleme Teknikleri (Burslu)Burslu360.605358.8910
Anestezi (Burslu)Burslu380.048355.4110
Bilgisayar Programcılığı (Burslu)Burslu384.754354.599
Diş Protez Teknolojisi (Burslu)Burslu410.028350.334
Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik (Burslu)Burslu410.718350.224
Tıbbi Laboratuvar Teknikleri (Burslu)Burslu413.426349.776
Ağız ve Diş Sağlığı (Burslu)Burslu433.228346.6510
Bilişim Güvenliği Teknolojisi (Burslu)Burslu443.658345.084
Tele-Sağlık Teknikerliği (Burslu)Burslu481.874339.473
Patoloji Laboratuvar Teknikleri (Burslu)Burslu498.471337.174
Fizyoterapi (Burslu)Burslu511.446335.4210
Ameliyathane Hizmetleri (Burslu)Burslu517.811334.569
Dijital Sağlık Sistemleri Teknikerliği (Burslu)Burslu531.170332.822
Tıbbi Veri İşleme Teknikerliği (Burslu)Burslu537.356332.033
Kozmetik Teknolojisi (Burslu)Burslu538.923331.843
Eczane Hizmetleri (Burslu)Burslu549.702330.486
E-Ticaret ve Pazarlama (Burslu)Burslu565.803328.503
Çocuk Gelişimi (Burslu)Burslu571.736327.774
Mahkeme Büro Hizmetleri (Burslu)Burslu586.714325.964
Saç Bakımı ve Güzellik Hizmetleri (Burslu)Burslu604.676323.874
Yaşlı Bakımı (Burslu)Burslu630.678320.923
Diş Protez Teknolojisi (%50 İndirimli)%50 İndirimli981.517288.3225
İlk ve Acil Yardım (%50 İndirimli)%50 İndirimli1.063.013281.8561
Tıbbi Görüntüleme Teknikleri (%50 İndirimli)%50 İndirimli1.085.445280.0961
Anestezi (%50 İndirimli)%50 İndirimli1.171.464273.5461
Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik (%50 İndirimli)%50 İndirimli1.330.831261.9225
Tıbbi Laboratuvar Teknikleri (%50 İndirimli)%50 İndirimli1.372.301258.9540
Ağız ve Diş Sağlığı (%50 İndirimli)%50 İndirimli1.451.739253.3161
Ameliyathane Hizmetleri (%50 İndirimli)%50 İndirimli1.776.056230.4957
Mahkeme Büro Hizmetleri (%50 İndirimli)%50 İndirimli1.858.240224.4625
Eczane Hizmetleri (%50 İndirimli)%50 İndirimli1.903.874220.9636
Fizyoterapi (%50 İndirimli)%50 İndirimli2.047.429208.6160
Saç Bakımı ve Güzellik Hizmetleri (%50 İndirimli)%50 İndirimli2.066.112206.6625

Veriler YÖK Atlas kaynaklıdır. Taban sırası, programa son yerleşen adayın başarı sırasıdır; küçük sıra daha rekabetçi demektir.