← Üniversiteler

İstanbul Gedik Üniversitesi Taban Puanları 2026

Vakıf üniversitesi · İstanbul

Program sayısı92
Toplam kontenjan1.531
En iyi taban sırası18.118

SAY puan türü · 15 program

ProgramTaban sırasıTaban puanıKontenjan
Mekatronik Mühendisliği (İngilizce) (Burslu)Burslu90.590423.133
Endüstri Mühendisliği (Burslu)Burslu102.590412.317
Bilgisayar Mühendisliği (Burslu)Burslu122.838395.229
Yazılım Mühendisliği (Burslu)Burslu134.291386.324
Makine Mühendisliği (İngilizce) (Burslu)Burslu134.923385.8610
Hemşirelik (Burslu)Burslu137.931383.607
Mimarlık (Burslu)Burslu187.485351.9919
Malzeme Bilimi ve Nanoteknoloji Mühendisliği (Burslu)Burslu207.452341.6321
Fizyoterapi ve Rehabilitasyon (Burslu)Burslu208.670341.044
Fizyoterapi ve Rehabilitasyon (İngilizce) (Burslu)Burslu212.792338.983
Beslenme ve Diyetetik (Burslu)Burslu222.368334.424
Dijital Oyun Tasarımı (Burslu)Burslu244.237324.897
Hemşirelik (%50 İndirimli)%50 İndirimli392.716277.4638
Fizyoterapi ve Rehabilitasyon (%50 İndirimli)%50 İndirimli1.053.023184.7524
Hemşirelik (Ücretli)Ücretli1.090.898177.5310

EA puan türü · 16 program

ProgramTaban sırasıTaban puanıKontenjan
Hukuk (Burslu)Burslu18.118421.6410
Yönetim Bilişim Sistemleri (Burslu)Burslu107.853365.549
Psikoloji (Burslu)Burslu113.322363.2010
Uluslararası Ticaret ve Lojistik (İngilizce) (Burslu)Burslu160.094346.066
Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler (İngilizce) (Burslu)Burslu162.805345.185
İşletme (Burslu)Burslu162.995345.124
İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı (Burslu)Burslu170.321342.806
Uluslararası Ticaret ve Finansman (İngilizce) (Burslu)Burslu170.335342.796
Çocuk Gelişimi (Burslu)Burslu199.385334.254
Uluslararası Ticaret ve Lojistik (İngilizce) (%50 İndirimli)%50 İndirimli699.885257.6035
İşletme (%50 İndirimli)%50 İndirimli826.885245.1128
Yönetim Bilişim Sistemleri (%50 İndirimli)%50 İndirimli853.015242.6855
İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı (Ücretli)Ücretli903.106238.021
Psikoloji (%50 İndirimli)%50 İndirimli1.155.104214.3443
Çocuk Gelişimi (%50 İndirimli)%50 İndirimli1.278.717200.3428
İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı (%50 İndirimli)%50 İndirimli1.409.544172.1137

SÖZ puan türü · 2 program

ProgramTaban sırasıTaban puanıKontenjan
Gastronomi ve Mutfak Sanatları (Burslu)Burslu31.268381.137
Görsel İletişim Tasarımı (Burslu)Burslu42.402372.006

TYT puan türü · 59 program

ProgramTaban sırasıTaban puanıKontenjan
Su Altı Teknolojisi (Burslu)Burslu347.358361.413
Bilgisayar Programcılığı (Burslu)Burslu365.721357.9410
Tıbbi Görüntüleme Teknikleri (Burslu)Burslu375.081356.289
İlk ve Acil Yardım (Burslu)Burslu378.552355.678
Anestezi (Burslu)Burslu397.612352.367
Kimya Teknolojisi (Burslu)Burslu409.596350.407
Makine (Burslu)Burslu432.296346.799
Mekatronik (Burslu)Burslu446.332344.689
Sivil Havacılık Kabin Hizmetleri (Burslu)Burslu447.592344.498
Elektrik (Burslu)Burslu450.999343.9610
Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik (Burslu)Burslu453.809343.548
Yapay Zeka Operatörlüğü (Burslu)Burslu463.058342.175
Ameliyathane Hizmetleri (Burslu)Burslu476.585340.213
Kaynak Teknolojisi (Burslu)Burslu479.794339.755
Bilişim Güvenliği Teknolojisi (Burslu)Burslu480.805339.619
Dış Ticaret (İngilizce) (Burslu)Burslu480.854339.606
Tahribatsız Muayene (Burslu)Burslu481.327339.546
Sivil Hava Ulaştırma İşletmeciliği (Burslu)Burslu483.403339.255
Optisyenlik (Burslu)Burslu485.245338.995
Biyomedikal Cihaz Teknolojisi (Burslu)Burslu519.640334.315
Muhasebe ve Vergi Uygulamaları (Burslu)Burslu538.704331.875
Çocuk Gelişimi (Burslu)Burslu546.219330.916
Bankacılık ve Sigortacılık (Burslu)Burslu548.469330.636
Medya ve İletişim (Burslu)Burslu550.427330.405
Mahkeme Büro Hizmetleri (Burslu)Burslu571.353327.814
Grafik Tasarımı (Burslu)Burslu575.548327.308
İnsan Kaynakları Yönetimi (Burslu)Burslu587.078325.914
Aşçılık (Burslu)Burslu595.156324.966
İlk ve Acil Yardım (%50 İndirimli)%50 İndirimli1.094.253279.4046
Sivil Havacılık Kabin Hizmetleri (Ücretli)Ücretli1.103.383278.702
Tıbbi Görüntüleme Teknikleri (%50 İndirimli)%50 İndirimli1.212.759270.4851
Anestezi (%50 İndirimli)%50 İndirimli1.259.898267.0339
Tıbbi Görüntüleme Teknikleri (Ücretli)Ücretli1.393.787257.422
Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik (%50 İndirimli)%50 İndirimli1.471.794251.9248
Elektrik (%50 İndirimli)%50 İndirimli1.512.128249.0857
Sivil Havacılık Kabin Hizmetleri (%50 İndirimli)%50 İndirimli1.533.803247.5752
Sivil Hava Ulaştırma İşletmeciliği (Ücretli)Ücretli1.537.830247.292
Ameliyathane Hizmetleri (%50 İndirimli)%50 İndirimli1.583.537244.0823
Bilgisayar Programcılığı (Ücretli)Ücretli1.660.581238.712
Mekatronik (%50 İndirimli)%50 İndirimli1.669.697238.0662
Muhasebe ve Vergi Uygulamaları (%50 İndirimli)%50 İndirimli1.676.323237.6033
Sivil Hava Ulaştırma İşletmeciliği (%50 İndirimli)%50 İndirimli1.701.255235.8532
İlk ve Acil Yardım (Ücretli)Ücretli1.714.410234.914
Kaynak Teknolojisi (%50 İndirimli)%50 İndirimli1.730.970233.7317
Makine (%50 İndirimli)%50 İndirimli1.757.810231.8255
Mahkeme Büro Hizmetleri (%50 İndirimli)%50 İndirimli1.859.782224.3425
Bankacılık ve Sigortacılık (%50 İndirimli)%50 İndirimli1.872.650223.3738
İnsan Kaynakları Yönetimi (%50 İndirimli)%50 İndirimli1.872.839223.3625
Su Altı Teknolojisi (%50 İndirimli)%50 İndirimli1.876.529223.0825
Anestezi (Ücretli)Ücretli1.890.397222.027
İnsan Kaynakları Yönetimi (Ücretli)Ücretli1.894.016221.732
Mekatronik (Ücretli)Ücretli1.960.033216.473
Kimya Teknolojisi (%50 İndirimli)%50 İndirimli1.968.835215.7441
Optisyenlik (%50 İndirimli)%50 İndirimli2.005.177212.6134
Dış Ticaret (İngilizce) (Ücretli)Ücretli2.062.908207.005
Çocuk Gelişimi (%50 İndirimli)%50 İndirimli2.076.745205.4841
Elektrik (Ücretli)Ücretli2.112.398201.034
Bilgisayar Programcılığı (%50 İndirimli)%50 İndirimli2.131.994198.0366
Medya ve İletişim (%50 İndirimli)%50 İndirimli2.144.515195.6937

Veriler YÖK Atlas kaynaklıdır. Taban sırası, programa son yerleşen adayın başarı sırasıdır; küçük sıra daha rekabetçi demektir.