← Üniversiteler

İstanbul Esenyurt Üniversitesi Taban Puanları 2026

Vakıf üniversitesi · İstanbul

Program sayısı102
Toplam kontenjan1.370
En iyi taban sırası41.249

SAY puan türü · 19 program

ProgramTaban sırasıTaban puanıKontenjan
Hemşirelik (Burslu)Burslu145.225378.349
Elektrik-Elektronik Mühendisliği (İngilizce) (Burslu)Burslu164.881365.3411
Bilgisayar Mühendisliği (Burslu)Burslu172.378360.7019
Ebelik (Burslu)Burslu179.368356.559
Yazılım Mühendisliği (İngilizce) (Burslu)Burslu215.343337.7419
Fizyoterapi ve Rehabilitasyon (Burslu)Burslu231.051330.547
Yazılım Geliştirme (Burslu)Burslu243.172325.325
Beslenme ve Diyetetik (Burslu)Burslu248.888322.964
Veri Bilimi ve Analitiği (Burslu)Burslu254.251320.765
Dijital Oyun Tasarımı (Burslu)Burslu254.436320.685
Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri (Burslu)Burslu256.953319.685
İç Mimarlık (Burslu)Burslu268.242315.254
Endüstriyel Tasarım (Burslu)Burslu321.990296.719
Hemşirelik (%50 İndirimli)%50 İndirimli361.282285.4753
Ebelik (%50 İndirimli)%50 İndirimli575.080243.8452
Hemşirelik (Ücretli)Ücretli584.556242.5012
Ebelik (Ücretli)Ücretli710.436226.5713
İç Mimarlık (%50 İndirimli)%50 İndirimli1.031.811188.1127
Fizyoterapi ve Rehabilitasyon (%50 İndirimli)%50 İndirimli1.077.237180.3937

EA puan türü · 18 program

ProgramTaban sırasıTaban puanıKontenjan
Psikoloji (Burslu)Burslu136.838354.148
Yönetim Bilişim Sistemleri (Burslu)Burslu149.112349.804
Havacılık Yönetimi (Burslu)Burslu187.296337.673
İşletme (İngilizce) (Burslu)Burslu189.756336.954
İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı (Burslu)Burslu195.372335.364
İşletme (Burslu)Burslu212.372330.824
Lojistik Yönetimi (Burslu)Burslu228.429326.794
Uluslararası Ticaret ve Finansman (Burslu)Burslu237.167324.744
Ekonomi ve Finans (İngilizce) (Burslu)Burslu240.565323.976
Çocuk Gelişimi (Burslu)Burslu248.624322.115
Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler (İngilizce) (Burslu)Burslu255.941320.496
Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler (Burslu)Burslu285.163314.364
Sosyal Hizmet (Burslu)Burslu294.444312.5410
Elektronik Ticaret ve Yönetimi (Burslu)Burslu310.875309.436
Sosyoloji (Burslu)Burslu336.171304.835
Psikoloji (%50 İndirimli)%50 İndirimli959.565232.8734
İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı (%50 İndirimli)%50 İndirimli1.280.985200.0427
Havacılık Yönetimi (%50 İndirimli)%50 İndirimli1.313.051195.5725

SÖZ puan türü · 4 program

ProgramTaban sırasıTaban puanıKontenjan
Gastronomi ve Mutfak Sanatları (Burslu)Burslu41.249372.864
Halkla İlişkiler ve Reklamcılık (Burslu)Burslu70.577355.515
Yeni Medya ve İletişim (Burslu)Burslu77.165352.385
Radyo, Televizyon ve Sinema (Burslu)Burslu82.898349.815

TYT puan türü · 61 program

ProgramTaban sırasıTaban puanıKontenjan
İlk ve Acil Yardım (Burslu)Burslu408.854350.5310
Tıbbi Görüntüleme Teknikleri (Burslu)Burslu416.943349.2110
Anestezi (Burslu)Burslu433.172346.6610
Sivil Havacılık Kabin Hizmetleri (Burslu)Burslu472.210340.857
Tıbbi Laboratuvar Teknikleri (Burslu)Burslu476.110340.285
Diş Protez Teknolojisi (Burslu)Burslu481.408339.539
Bilgisayar Programcılığı (Burslu)Burslu484.208339.149
Ağız ve Diş Sağlığı (Burslu)Burslu487.136338.748
Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik (Burslu)Burslu497.576337.305
Bilgisayar Teknolojisi (Burslu)Burslu503.789336.443
Fizyoterapi (Burslu)Burslu504.176336.393
İnsansız Hava Aracı Teknolojisi ve Operatörlüğü (Burslu)Burslu509.942335.623
Bilişim Güvenliği Teknolojisi (Burslu)Burslu525.422333.573
Uçuş Harekat Yöneticiliği (Burslu)Burslu529.089333.083
Sivil Hava Ulaştırma İşletmeciliği (Burslu)Burslu532.701332.636
Lojistik (Burslu)Burslu535.604332.263
Ameliyathane Hizmetleri (Burslu)Burslu546.311330.8910
İnşaat Teknolojisi (Burslu)Burslu553.573329.993
Turist Rehberliği (Burslu)Burslu562.583328.893
Oyun Geliştirme ve Programlama (Burslu)Burslu587.686325.843
Robotik ve Yapay Zeka (Burslu)Burslu589.803325.594
Elektrik Enerjisi Üretim, İletim ve Dağıtımı (Burslu)Burslu591.732325.373
Aşçılık (Burslu)Burslu594.361325.054
Çocuk Gelişimi (Burslu)Burslu596.118324.853
Dış Ticaret (Burslu)Burslu606.975323.603
Bankacılık ve Sigortacılık (Burslu)Burslu608.984323.373
İşletme Yönetimi (Burslu)Burslu622.572321.833
Bilgisayar Destekli Tasarım ve Animasyon (Burslu)Burslu622.664321.823
Gıda Teknolojisi (Burslu)Burslu628.279321.185
Halkla İlişkiler ve Tanıtım (Burslu)Burslu638.259320.083
Evde Hasta Bakımı (Burslu)Burslu653.034318.473
Ceza İnfaz ve Güvenlik Hizmetleri (Burslu)Burslu656.800318.073
E-Ticaret ve Pazarlama (Burslu)Burslu660.867317.645
İnternet ve Ağ Teknolojileri (Burslu)Burslu666.667317.013
Grafik Tasarımı (Burslu)Burslu674.658316.173
Saç Bakımı ve Güzellik Hizmetleri (Burslu)Burslu712.918312.244
Akıllı Altyapılar Teknikerliği (Burslu)Burslu756.026308.005
İlk ve Acil Yardım (%50 İndirimli)%50 İndirimli828.981301.3021
Tıbbi Görüntüleme Teknikleri (%50 İndirimli)%50 İndirimli1.273.865266.0251
Anestezi (%50 İndirimli)%50 İndirimli1.304.567263.8053
İnşaat Teknolojisi (%50 İndirimli)%50 İndirimli1.404.192256.6920
Diş Protez Teknolojisi (%50 İndirimli)%50 İndirimli1.484.145251.0540
Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik (%50 İndirimli)%50 İndirimli1.505.108249.5833
Anestezi (Ücretli)Ücretli1.542.302246.978
Sivil Havacılık Kabin Hizmetleri (%50 İndirimli)%50 İndirimli1.567.044245.2448
Ağız ve Diş Sağlığı (%50 İndirimli)%50 İndirimli1.613.897241.9541
Ceza İnfaz ve Güvenlik Hizmetleri (%50 İndirimli)%50 İndirimli1.631.204240.7520
Tıbbi Laboratuvar Teknikleri (%50 İndirimli)%50 İndirimli1.652.390239.2836
İlk ve Acil Yardım (Ücretli)Ücretli1.669.874238.0540
Fizyoterapi (%50 İndirimli)%50 İndirimli1.683.641237.0922
Diş Protez Teknolojisi (Ücretli)Ücretli1.843.611225.5619
Sivil Hava Ulaştırma İşletmeciliği (%50 İndirimli)%50 İndirimli1.849.233225.1442
Çocuk Gelişimi (%50 İndirimli)%50 İndirimli1.891.641221.9222
Bilgisayar Programcılığı (%50 İndirimli)%50 İndirimli1.908.681220.5855
Ameliyathane Hizmetleri (%50 İndirimli)%50 İndirimli1.913.299220.2253
İnşaat Teknolojisi (Ücretli)Ücretli1.973.357215.365
Tıbbi Görüntüleme Teknikleri (Ücretli)Ücretli2.030.414210.2810
Ameliyathane Hizmetleri (Ücretli)Ücretli2.115.245200.648
Ağız ve Diş Sağlığı (Ücretli)Ücretli2.139.130196.757
Aşçılık (%50 İndirimli)%50 İndirimli2.155.138193.3131
Bankacılık ve Sigortacılık (%50 İndirimli)%50 İndirimli2.181.790181.4422

Veriler YÖK Atlas kaynaklıdır. Taban sırası, programa son yerleşen adayın başarı sırasıdır; küçük sıra daha rekabetçi demektir.