← Üniversiteler

İstanbul Beykent Üniversitesi Taban Puanları 2026

Vakıf üniversitesi · İstanbul

Program sayısı152
Toplam kontenjan2.112
En iyi taban sırası10.872

SAY puan türü · 40 program

ProgramTaban sırasıTaban puanıKontenjan
Tıp (Burslu)Burslu16.299504.798
Tıp (%50 İndirimli)%50 İndirimli29.580487.4651
Diş Hekimliği (Burslu)Burslu33.820482.426
Diş Hekimliği (%50 İndirimli)%50 İndirimli62.426451.3642
Elektrik-Elektronik Mühendisliği (Burslu)Burslu64.538449.143
Makine Mühendisliği (İngilizce) (Burslu)Burslu69.125444.384
Endüstri Mühendisliği (İngilizce) (Burslu)Burslu72.766440.578
Endüstri Mühendisliği (Burslu)Burslu74.519438.866
Kimya Mühendisliği (Burslu)Burslu75.132438.273
Bilgisayar Mühendisliği (İngilizce) (Burslu)Burslu81.556431.9110
Bilgisayar Mühendisliği (Burslu)Burslu90.154423.5410
Mimarlık (İngilizce) (Burslu)Burslu106.374408.853
Yazılım Mühendisliği (Burslu)Burslu108.529407.018
İnşaat Mühendisliği (İngilizce) (Burslu)Burslu113.527402.764
Hemşirelik (Burslu)Burslu117.706399.3710
Mimarlık (Burslu)Burslu129.238390.183
Endüstriyel Tasarım (İngilizce) (Burslu)Burslu156.086371.088
Matematik (Burslu)Burslu161.609367.475
Ebelik (Burslu)Burslu167.459363.765
Yazılım Geliştirme (Burslu)Burslu170.508361.895
İç Mimarlık (İngilizce) (Burslu)Burslu170.569361.854
Endüstriyel Tasarım (Burslu)Burslu170.979361.598
İstatistik ve Bilgisayar Bilimleri (Burslu)Burslu176.451358.275
İç Mimarlık (Burslu)Burslu185.112353.294
Fizyoterapi ve Rehabilitasyon (Burslu)Burslu187.905351.784
Yapay Zeka ve Makine Öğrenmesi (Burslu)Burslu189.017351.215
Matematik ve Bilgisayar Bilimleri (Burslu)Burslu192.864349.165
Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri (Burslu)Burslu198.565346.105
Beslenme ve Diyetetik (Burslu)Burslu203.342343.644
Dijital Oyun Tasarımı (İngilizce) (Burslu)Burslu210.644340.085
Dijital Oyun Tasarımı (Burslu)Burslu210.974339.918
Elektrik-Elektronik Mühendisliği (%50 İndirimli)%50 İndirimli257.517319.4625
Hemşirelik (%50 İndirimli)%50 İndirimli423.731270.3868
Ebelik (%50 İndirimli)%50 İndirimli515.123253.0234
İç Mimarlık (%50 İndirimli)%50 İndirimli645.986234.3331
Beslenme ve Diyetetik (%50 İndirimli)%50 İndirimli787.101217.9527
Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri (%50 İndirimli)%50 İndirimli800.271216.4934
Fizyoterapi ve Rehabilitasyon (%50 İndirimli)%50 İndirimli851.061210.8026
İç Mimarlık (İngilizce) (%50 İndirimli)%50 İndirimli925.165202.2431
Yapay Zeka ve Makine Öğrenmesi (%50 İndirimli)%50 İndirimli1.083.064179.2034

EA puan türü · 31 program

ProgramTaban sırasıTaban puanıKontenjan
Hukuk (Burslu)Burslu10.872432.796
Yönetim Bilişim Sistemleri (İngilizce) (Burslu)Burslu50.059395.285
Yönetim Bilişim Sistemleri (Burslu)Burslu75.930380.6013
Psikoloji (İngilizce) (Burslu)Burslu80.387378.334
Psikoloji (Burslu)Burslu83.970376.5410
İşletme (İngilizce) (Burslu)Burslu114.735362.638
İktisat (İngilizce) (Burslu)Burslu115.922362.134
Uluslararası İlişkiler (İngilizce) (Burslu)Burslu130.630356.428
İşletme (Burslu)Burslu134.166355.136
Uluslararası Ticaret ve Finansman (İngilizce) (Burslu)Burslu138.416353.579
İktisat (Burslu)Burslu139.733353.106
Lojistik Yönetimi (İngilizce) (Burslu)Burslu150.096349.475
Finans ve Bankacılık (İngilizce) (Burslu)Burslu153.765348.213
Uluslararası Ticaret ve Finansman (Burslu)Burslu155.953347.488
Lojistik Yönetimi (Burslu)Burslu161.962345.457
Sermaye Piyasası (Burslu)Burslu162.594345.263
Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi (İngilizce) (Burslu)Burslu165.636344.278
Finans ve Bankacılık (Burslu)Burslu172.478342.104
Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi (Burslu)Burslu174.543341.478
Grafik Tasarımı (İngilizce) (Burslu)Burslu187.251337.685
Çocuk Gelişimi (Burslu)Burslu199.459334.234
Turizm İşletmeciliği (Burslu)Burslu203.360333.174
Sağlık Yönetimi (Burslu)Burslu211.445331.064
Tekstil ve Moda Tasarımı (Burslu)Burslu213.292330.594
Grafik Tasarımı (Burslu)Burslu232.000325.9510
Sosyoloji (Burslu)Burslu247.025322.465
Yönetim Bilişim Sistemleri (İngilizce) (%50 İndirimli)%50 İndirimli815.167246.2334
Psikoloji (%50 İndirimli)%50 İndirimli933.300235.2861
Yönetim Bilişim Sistemleri (%50 İndirimli)%50 İndirimli972.891231.6685
İşletme (%50 İndirimli)%50 İndirimli1.200.306209.6142
Finans ve Bankacılık (%50 İndirimli)%50 İndirimli1.286.475199.3131

SÖZ puan türü · 12 program

DİL puan türü · 3 program

ProgramTaban sırasıTaban puanıKontenjan
İngiliz Dili ve Edebiyatı (Burslu)Burslu13.578425.235
İngilizce Mütercim ve Tercümanlık (Burslu)Burslu15.713418.4710
Rusça Mütercim ve Tercümanlık (Burslu)Burslu17.107414.204

TYT puan türü · 66 program

ProgramTaban sırasıTaban puanıKontenjan
Tıbbi Görüntüleme Teknikleri (Burslu)Burslu338.989363.0210
Anestezi (Burslu)Burslu340.481362.7410
İlk ve Acil Yardım (Burslu)Burslu352.697360.3710
Mekatronik (Burslu)Burslu393.286353.105
Yapay Zeka Operatörlüğü (Burslu)Burslu407.329350.765
Diş Protez Teknolojisi (Burslu)Burslu410.648350.2310
Ağız ve Diş Sağlığı (Burslu)Burslu413.540349.7510
İnsansız Hava Aracı Teknolojisi ve Operatörlüğü (Burslu)Burslu415.813349.385
Tıbbi Laboratuvar Teknikleri (Burslu)Burslu421.611348.469
Sivil Havacılık Kabin Hizmetleri (Burslu)Burslu428.270347.4310
Bilgisayar Programcılığı (Burslu)Burslu432.198346.8114
Bilişim Güvenliği Teknolojisi (Burslu)Burslu449.372344.225
Oyun Geliştirme ve Programlama (Burslu)Burslu457.605342.977
Bilgisayar Teknolojisi (Burslu)Burslu459.948342.635
Elektronörofizyoloji (Burslu)Burslu469.681341.214
Sivil Hava Ulaştırma İşletmeciliği (Burslu)Burslu470.421341.106
Fizyoterapi (Burslu)Burslu486.832338.7810
Pastacılık ve Ekmekçilik (Burslu)Burslu493.386337.864
Turist Rehberliği (Burslu)Burslu500.998336.835
Ameliyathane Hizmetleri (Burslu)Burslu503.413336.5010
Hibrid ve Elektrikli Taşıtlar Teknolojisi (Burslu)Burslu506.383336.095
Aşçılık (Burslu)Burslu506.936336.027
Diyaliz (Burslu)Burslu511.136335.466
Patoloji Laboratuvar Teknikleri (Burslu)Burslu514.207335.068
Grafik Tasarımı (Burslu)Burslu515.944334.818
Otomotiv Teknolojisi (Burslu)Burslu518.963334.407
Eczane Hizmetleri (Burslu)Burslu532.782332.629
Optisyenlik (Burslu)Burslu544.769331.0810
Odyometri (Burslu)Burslu545.475331.006
Radyoterapi (Burslu)Burslu546.143330.9210
İşletme Yönetimi (Burslu)Burslu546.799330.848
Dış Ticaret (Burslu)Burslu548.064330.6810
Tıbbi Veri İşleme Teknikerliği (Burslu)Burslu553.342330.039
Mahkeme Büro Hizmetleri (Burslu)Burslu560.390329.154
Bankacılık ve Sigortacılık (Burslu)Burslu564.790328.627
İç Mekan Tasarımı (Burslu)Burslu568.897328.128
Lojistik (Burslu)Burslu569.660328.0210
Halkla İlişkiler ve Tanıtım (Burslu)Burslu569.886327.994
Turizm ve Otel İşletmeciliği (Burslu)Burslu582.932326.404
Moda Tasarımı (Burslu)Burslu583.107326.387
Bilgisayar Destekli Tasarım ve Animasyon (Burslu)Burslu584.157326.267
Mimari Restorasyon (Burslu)Burslu587.748325.835
Biyomedikal Cihaz Teknolojisi (Burslu)Burslu589.603325.625
Ortopedik Protez ve Ortez (Burslu)Burslu591.905325.355
İnsan Kaynakları Yönetimi (Burslu)Burslu603.384324.017
Çocuk Gelişimi (Burslu)Burslu604.498323.897
Cnc Programlama ve Operatörlüğü (Burslu)Burslu604.576323.8810
Endüstri Ürünleri Tasarımı (Burslu)Burslu614.056322.795
Tekstil Teknolojisi (Burslu)Burslu630.155320.986
Saç Bakımı ve Güzellik Hizmetleri (Burslu)Burslu652.357318.554
Yapı Yalıtım Teknolojisi (Burslu)Burslu720.169311.517
Enerji Tesisleri İşletmeciliği (Burslu)Burslu731.233310.427
Doğalgaz ve Tesisatı Teknolojisi (Burslu)Burslu733.250310.225
Çevresel Ölçüm ve İzleme Sistemleri Teknikerliği (Burslu)Burslu757.656307.855
Su ve Atık Yönetimi Teknikerliği (Burslu)Burslu816.999302.365
İlk ve Acil Yardım (%50 İndirimli)%50 İndirimli1.297.237264.3360
Anestezi (%50 İndirimli)%50 İndirimli1.300.097264.1360
Tıbbi Görüntüleme Teknikleri (%50 İndirimli)%50 İndirimli1.321.557262.5860
Sivil Havacılık Kabin Hizmetleri (%50 İndirimli)%50 İndirimli1.365.516259.4367
Sivil Hava Ulaştırma İşletmeciliği (%50 İndirimli)%50 İndirimli1.643.696239.8842
Mekatronik (%50 İndirimli)%50 İndirimli1.681.352237.2434
Diş Protez Teknolojisi (%50 İndirimli)%50 İndirimli1.734.288233.5067
Ağız ve Diş Sağlığı (%50 İndirimli)%50 İndirimli1.832.357226.3960
Tıbbi Laboratuvar Teknikleri (%50 İndirimli)%50 İndirimli1.904.546220.9057
Ameliyathane Hizmetleri (%50 İndirimli)%50 İndirimli2.156.529192.9660
Bilgisayar Programcılığı (%50 İndirimli)%50 İndirimli2.182.290180.8787

Veriler YÖK Atlas kaynaklıdır. Taban sırası, programa son yerleşen adayın başarı sırasıdır; küçük sıra daha rekabetçi demektir.