← Üniversiteler

İstanbul Arel Üniversitesi Taban Puanları 2026

Vakıf üniversitesi · İstanbul

Program sayısı119
Toplam kontenjan1.414
En iyi taban sırası16.854

SAY puan türü · 28 program

ProgramTaban sırasıTaban puanıKontenjan
Tıp (Burslu)Burslu16.854503.916
Tıp (%50 İndirimli)%50 İndirimli27.409490.0039
Tıp (Ücretli)Ücretli38.807476.773
Endüstri Mühendisliği (İngilizce) (Burslu)Burslu91.886422.015
Elektrik-Elektronik Mühendisliği (İngilizce) (Burslu)Burslu98.272416.195
Elektrik-Elektronik Mühendisliği (Burslu)Burslu107.035408.275
Bilgisayar Mühendisliği (İngilizce) (Burslu)Burslu111.495404.475
Makine Mühendisliği (Burslu)Burslu113.704402.635
Bilgisayar Mühendisliği (Burslu)Burslu123.363394.825
Hemşirelik (Burslu)Burslu130.665389.1215
Moleküler Biyoloji ve Genetik (İngilizce) (Burslu)Burslu136.973384.303
Yazılım Mühendisliği (Burslu)Burslu142.335380.365
Mimarlık (Burslu)Burslu157.950369.885
Biyomedikal Mühendisliği (Burslu)Burslu165.532364.935
İnşaat Mühendisliği (Burslu)Burslu168.217363.275
Fizyoterapi ve Rehabilitasyon (Burslu)Burslu204.597343.034
Beslenme ve Diyetetik (Burslu)Burslu205.851342.414
İç Mimarlık (Burslu)Burslu214.188338.294
Dijital Oyun Tasarımı (Burslu)Burslu242.466325.604
Bilgi Güvenliği Teknolojisi (Burslu)Burslu242.567325.565
İnşaat Mühendisliği (%50 İndirimli)%50 İndirimli298.927304.148
Hemşirelik (%25 İndirimli)%25 İndirimli534.009249.9968
Hemşirelik (Ücretli)Ücretli731.440224.1827
Beslenme ve Diyetetik (Ücretli)Ücretli875.640208.031
İç Mimarlık (%50 İndirimli)%50 İndirimli900.611205.1521
Fizyoterapi ve Rehabilitasyon (%50 İndirimli)%50 İndirimli979.030195.5330
İç Mimarlık (Ücretli)Ücretli1.001.258192.515
Fizyoterapi ve Rehabilitasyon (Ücretli)Ücretli1.056.824184.101

EA puan türü · 17 program

ProgramTaban sırasıTaban puanıKontenjan
Yönetim Bilişim Sistemleri (Burslu)Burslu112.302363.659
Psikoloji (Burslu)Burslu115.198362.4310
İşletme (İngilizce) (Burslu)Burslu141.348352.543
Uluslararası Ticaret ve Finansman (İngilizce) (Burslu)Burslu157.305347.023
Uluslararası İlişkiler (İngilizce) (Burslu)Burslu158.382346.662
İşletme (Burslu)Burslu166.744343.917
Havacılık Yönetimi (Burslu)Burslu170.766342.659
Uluslararası İlişkiler (Burslu)Burslu177.218340.652
Muhasebe ve Finans Yönetimi (Burslu)Burslu184.772338.393
Lojistik Yönetimi (Burslu)Burslu185.365338.223
Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi (Burslu)Burslu187.577337.582
Finans ve Bankacılık (Burslu)Burslu194.313335.653
Çocuk Gelişimi (Burslu)Burslu209.114331.663
Sağlık Yönetimi (Burslu)Burslu221.974328.393
Grafik Tasarımı (Burslu)Burslu236.011325.013
Sosyal Hizmet (Burslu)Burslu259.593319.685
Çocuk Gelişimi (Ücretli)Ücretli868.691241.211

SÖZ puan türü · 6 program

ProgramTaban sırasıTaban puanıKontenjan
Yeni Medya ve İletişim (Burslu)Burslu29.206383.113
Gastronomi ve Mutfak Sanatları (Burslu)Burslu35.739377.214
Çizgi Film ve Animasyon (Burslu)Burslu40.185373.653
Görsel İletişim Tasarımı (Burslu)Burslu44.165370.733
Halkla İlişkiler ve Reklamcılık (Burslu)Burslu44.203370.702
Sinema ve Televizyon (Burslu)Burslu61.146360.293

DİL puan türü · 2 program

ProgramTaban sırasıTaban puanıKontenjan
İngilizce Mütercim ve Tercümanlık (Burslu)Burslu18.880409.074
İngiliz Dili ve Edebiyatı (İngilizce) (Burslu)Burslu19.596407.213

TYT puan türü · 66 program

ProgramTaban sırasıTaban puanıKontenjan
Uçak Teknolojisi (Burslu)Burslu301.977370.7913
İlk ve Acil Yardım (Burslu)Burslu383.303354.8410
Anestezi (Burslu)Burslu390.110353.6510
Tıbbi Görüntüleme Teknikleri (Burslu)Burslu392.319353.2710
Tıbbi Laboratuvar Teknikleri (Burslu)Burslu446.580344.648
Bilgisayar Programcılığı (Burslu)Burslu447.276344.5411
Sivil Havacılık Kabin Hizmetleri (Burslu)Burslu448.065344.4213
Diş Protez Teknolojisi (Burslu)Burslu449.088344.2610
Ağız ve Diş Sağlığı (Burslu)Burslu450.119344.109
Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik (Burslu)Burslu450.805343.997
Mekatronik (Burslu)Burslu466.452341.675
Elektronik Teknolojisi (Burslu)Burslu470.928341.033
Turist Rehberliği (Burslu)Burslu475.553340.373
Sivil Hava Ulaştırma İşletmeciliği (Burslu)Burslu487.403338.709
Fizyoterapi (Burslu)Burslu515.701334.859
Oyun Geliştirme ve Programlama (Burslu)Burslu527.403333.313
Eczane Hizmetleri (Burslu)Burslu536.965332.094
Elektrik Enerjisi Üretim, İletim ve Dağıtımı (Burslu)Burslu546.273330.904
Kurumsal Bilişim Uzmanlığı (Burslu)Burslu551.360330.273
Optisyenlik (Burslu)Burslu556.183329.676
Tıbbi Veri İşleme Teknikerliği (Burslu)Burslu556.933329.584
Aşçılık (Burslu)Burslu560.398329.154
Bankacılık ve Sigortacılık (Burslu)Burslu565.452328.546
Mimari Restorasyon (Burslu)Burslu577.447327.073
Lojistik (Burslu)Burslu579.202326.855
Dış Ticaret (Burslu)Burslu581.792326.545
Bilgisayar Destekli Tasarım ve Animasyon (Burslu)Burslu586.990325.923
Muhasebe ve Vergi Uygulamaları (Burslu)Burslu587.698325.845
İnsan Kaynakları Yönetimi (Burslu)Burslu589.926325.584
İşletme Yönetimi (Burslu)Burslu591.055325.453
Mahkeme Büro Hizmetleri (Burslu)Burslu592.495325.275
Biyomedikal Cihaz Teknolojisi (Burslu)Burslu597.154324.733
Çocuk Gelişimi (Burslu)Burslu605.216323.805
Grafik Tasarımı (Burslu)Burslu605.766323.745
Cnc Programlama ve Operatörlüğü (Burslu)Burslu608.525323.423
Moda Tasarımı (Burslu)Burslu625.176321.533
Saç Bakımı ve Güzellik Hizmetleri (Burslu)Burslu661.265317.604
Yaşlı Bakımı (Burslu)Burslu671.997316.455
Yapı Tesisat Teknolojisi (Burslu)Burslu703.273313.225
Karbon Yönetimi Teknikerliği (Burslu)Burslu728.532310.695
İmalat Yürütme Sistemleri Operatörlüğü (Burslu)Burslu768.356306.845
Su ve Atık Yönetimi Teknikerliği (Burslu)Burslu824.665301.695
Tıbbi Görüntüleme Teknikleri (%50 İndirimli)%50 İndirimli1.372.798258.9159
Anestezi (%25 İndirimli)%25 İndirimli1.444.981253.7921
Sivil Havacılık Kabin Hizmetleri (%50 İndirimli)%50 İndirimli1.548.573246.5375
Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik (%50 İndirimli)%50 İndirimli1.599.296242.9940
İlk ve Acil Yardım (%25 İndirimli)%25 İndirimli1.621.583241.4226
Diş Protez Teknolojisi (Ücretli)Ücretli1.689.765236.6615
Tıbbi Görüntüleme Teknikleri (Ücretli)Ücretli1.777.663230.382
Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik (Ücretli)Ücretli1.900.328221.242
Uçak Teknolojisi (%50 İndirimli)%50 İndirimli1.944.014217.7760
Sivil Havacılık Kabin Hizmetleri (Ücretli)Ücretli1.957.414216.6810
Tıbbi Laboratuvar Teknikleri (Ücretli)Ücretli2.017.800211.451
İlk ve Acil Yardım (Ücretli)Ücretli2.033.526209.9835
Optisyenlik (%50 İndirimli)%50 İndirimli2.036.059209.7342
Diş Protez Teknolojisi (%25 İndirimli)%25 İndirimli2.064.808206.8044
Ağız ve Diş Sağlığı (Ücretli)Ücretli2.074.487205.7415
Bankacılık ve Sigortacılık (%50 İndirimli)%50 İndirimli2.078.483205.2738
Dış Ticaret (%50 İndirimli)%50 İndirimli2.094.808203.3537
Eczane Hizmetleri (%50 İndirimli)%50 İndirimli2.108.110201.6429
Muhasebe ve Vergi Uygulamaları (%50 İndirimli)%50 İndirimli2.128.964198.5437
Anestezi (Ücretli)Ücretli2.142.978196.0147
Tıbbi Laboratuvar Teknikleri (%50 İndirimli)%50 İndirimli2.163.351191.0150
Ağız ve Diş Sağlığı (%25 İndirimli)%25 İndirimli2.169.431188.8743
Mahkeme Büro Hizmetleri (%50 İndirimli)%50 İndirimli2.174.644186.5037
Yapı Tesisat Teknolojisi (%50 İndirimli)%50 İndirimli2.180.953182.2110

Veriler YÖK Atlas kaynaklıdır. Taban sırası, programa son yerleşen adayın başarı sırasıdır; küçük sıra daha rekabetçi demektir.