← Üniversiteler

Fenerbahçe Üniversitesi Taban Puanları 2026

Vakıf üniversitesi · İstanbul

Program sayısı65
Toplam kontenjan944
En iyi taban sırası15.343

SAY puan türü · 24 program

ProgramTaban sırasıTaban puanıKontenjan
Eczacılık (Burslu)Burslu44.060470.953
Eczacılık (İngilizce) (Burslu)Burslu46.085468.633
Dil ve Konuşma Terapisi (Burslu)Burslu78.997434.435
Eczacılık (%50 İndirimli)%50 İndirimli88.992424.6723
Dil ve Konuşma Terapisi (İngilizce) (Burslu)Burslu90.820422.935
Endüstri Mühendisliği (İngilizce) (Burslu)Burslu91.349422.4910
Eczacılık (İngilizce) (%50 İndirimli)%50 İndirimli93.106420.9015
Bilgisayar Mühendisliği (İngilizce) (Burslu)Burslu93.885420.1710
Elektrik-Elektronik Mühendisliği (İngilizce) (Burslu)Burslu103.576411.4310
Yazılım Mühendisliği (İngilizce) (Burslu)Burslu114.624401.8910
Hemşirelik (Burslu)Burslu127.502391.5312
Mimarlık (Burslu)Burslu133.513386.851
Hemşirelik (İngilizce) (Burslu)Burslu137.520383.908
Veri Bilimi ve Analitiği (Burslu)Burslu152.257373.553
Ebelik (Burslu)Burslu170.531361.8711
Ergoterapi (Burslu)Burslu187.946351.763
Fizyoterapi ve Rehabilitasyon (İngilizce) (Burslu)Burslu189.194351.114
Fizyoterapi ve Rehabilitasyon (Burslu)Burslu192.623349.283
Beslenme ve Diyetetik (Burslu)Burslu210.429340.184
Endüstriyel Tasarım (Burslu)Burslu216.374337.235
Endüstri Mühendisliği (İngilizce) (%50 İndirimli)%50 İndirimli281.343310.3110
Hemşirelik (%50 İndirimli)%50 İndirimli424.301270.2576
Dil ve Konuşma Terapisi (%50 İndirimli)%50 İndirimli488.932257.5534
Fizyoterapi ve Rehabilitasyon (%50 İndirimli)%50 İndirimli917.012203.2223

EA puan türü · 13 program

SÖZ puan türü · 3 program

ProgramTaban sırasıTaban puanıKontenjan
Yeni Medya ve İletişim (Burslu)Burslu18.671395.254
Radyo, Televizyon ve Sinema (Burslu)Burslu26.302386.034
Halkla İlişkiler ve Reklamcılık (Burslu)Burslu33.179379.383

DİL puan türü · 1 program

ProgramTaban sırasıTaban puanıKontenjan
İngiliz Dili ve Edebiyatı (İngilizce) (Burslu)Burslu15.343419.596

TYT puan türü · 24 program

ProgramTaban sırasıTaban puanıKontenjan
Fizyoterapi (İngilizce) (Burslu)Burslu323.736366.083
Tıbbi Görüntüleme Teknikleri (Burslu)Burslu329.287364.956
İlk ve Acil Yardım (Burslu)Burslu333.484364.117
Anestezi (Burslu)Burslu342.892362.277
Fizyoterapi (Burslu)Burslu369.920357.195
Tıbbi Laboratuvar Teknikleri (Burslu)Burslu387.230354.155
Ağız ve Diş Sağlığı (Burslu)Burslu395.263352.755
Diş Protez Teknolojisi (Burslu)Burslu419.143348.857
Ameliyathane Hizmetleri (Burslu)Burslu467.108341.577
Eczane Hizmetleri (Burslu)Burslu467.646341.495
Patoloji Laboratuvar Teknikleri (Burslu)Burslu477.630340.065
Tıbbi Veri İşleme Teknikerliği (Burslu)Burslu491.375338.154
Diyaliz (Burslu)Burslu501.582336.756
Radyoterapi (Burslu)Burslu503.966336.424
Ortopedik Protez ve Ortez (Burslu)Burslu566.123328.462
İlk ve Acil Yardım (%50 İndirimli)%50 İndirimli947.793291.1146
Anestezi (%50 İndirimli)%50 İndirimli1.001.927286.6846
Tıbbi Görüntüleme Teknikleri (%50 İndirimli)%50 İndirimli1.098.552279.0637
Diş Protez Teknolojisi (%50 İndirimli)%50 İndirimli1.183.212272.6747
Ağız ve Diş Sağlığı (%50 İndirimli)%50 İndirimli1.243.284268.2333
Tıbbi Laboratuvar Teknikleri (%50 İndirimli)%50 İndirimli1.585.715243.9336
Fizyoterapi (%50 İndirimli)%50 İndirimli1.720.402234.4937
Patoloji Laboratuvar Teknikleri (%50 İndirimli)%50 İndirimli2.054.309207.9033
Ortopedik Protez ve Ortez (%50 İndirimli)%50 İndirimli2.125.916199.0314

Veriler YÖK Atlas kaynaklıdır. Taban sırası, programa son yerleşen adayın başarı sırasıdır; küçük sıra daha rekabetçi demektir.