← Üniversiteler

Bitlis Eren Üniversitesi Taban Puanları 2026

Devlet üniversitesi · Bitlis

Program sayısı80
Toplam kontenjan2.853
En iyi taban sırası9.552

SAY puan türü · 9 program

ProgramTaban sırasıTaban puanıKontenjan
Tıp9.552515.7630
Hemşirelik125.583393.0860
Ebelik172.880360.3935
Elektrik-Elektronik Mühendisliği244.062324.9610
İnşaat Mühendisliği268.551315.1410
Makine Mühendisliği281.186310.3715
Fizyoterapi ve Rehabilitasyon290.690306.9627
Beslenme ve Diyetetik342.996290.5120
Matematik455.186263.9030

EA puan türü · 7 program

ProgramTaban sırasıTaban puanıKontenjan
Sosyal Hizmet406.032293.4623
İşletme834.540244.3930
Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi889.480239.2735
İktisat942.821234.4030
Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler1.027.669226.6040
Sosyoloji1.043.764225.1130
Turizm İşletmeciliği1.084.394221.3125

SÖZ puan türü · 7 program

ProgramTaban sırasıTaban puanıKontenjan
Gastronomi ve Mutfak Sanatları217.704311.1240
Türk Dili ve Edebiyatı517.778264.5830
İlahiyat592.329255.7970
İlahiyat (M.T.O.K.)606.327254.188
Tarih647.054249.5330
Radyo, Televizyon ve Sinema721.071241.1045
Sanat Tarihi745.785238.2322

DİL puan türü · 2 program

ProgramTaban sırasıTaban puanıKontenjan
İngiliz Dili ve Edebiyatı48.525337.4345
Arap Dili ve Edebiyatı117.713207.1735

TYT puan türü · 55 program

ProgramTaban sırasıTaban puanıKontenjan
İlk ve Acil Yardım318.136367.2632
Tıbbi Görüntüleme Teknikleri321.405366.5639
Anestezi352.081360.5041
Tıbbi Laboratuvar Teknikleri430.235347.1243
Patoloji Laboratuvar Teknikleri568.144328.2154
Tapu ve Kadastro668.776316.7925
Yaşlı Bakımı740.395309.5265
Çevre Sağlığı ve Çevresel Risk Yönetimi Teknikerliği763.886307.2755
Optisyenlik815.355302.5145
Sivil Savunma ve İtfaiyecilik821.997301.9255
Çocuk Gelişimi823.204301.8232
Tahribatsız Muayene837.862300.5025
Laboratuvar Teknolojisi858.040298.7340
Engelli Bakımı ve Rehabilitasyon968.671289.3965
Sağlık Bilgi Sistemleri Teknikerliği979.511288.4945
Mahkeme Büro Hizmetleri984.761288.0535
Sosyal Hizmetler996.263287.1235
Biyomedikal Cihaz Teknolojisi1.011.239285.9535
Sağlık Kurumları İşletmeciliği1.053.708282.5828
Harita ve Kadastro1.068.065281.4425
Laborant ve Veteriner Sağlık1.077.077280.7335
Özel Güvenlik ve Koruma1.140.343275.8950
Elektrik1.144.493275.5845
Aşçılık1.148.856275.2535
Sosyal Güvenlik1.150.679275.1245
Deniz ve Liman İşletmeciliği1.192.503271.9735
Bilgisayar Programcılığı1.203.540271.1550
Muhasebe ve Vergi Uygulamaları1.250.130267.7427
Çağrı Merkezi Hizmetleri1.283.236265.3445
Muhasebe ve Vergi Uygulamaları1.304.932263.7727
Bankacılık ve Sigortacılık1.306.742263.6430
İnşaat Teknolojisi1.353.018260.3240
Mekatronik1.358.170259.9635
Bilgisayar Teknolojisi1.385.525258.0055
Muhasebe ve Vergi Uygulamaları1.386.781257.9127
Makine1.387.314257.8835
Bankacılık ve Sigortacılık1.388.979257.7630
Tıbbi Tanıtım ve Pazarlama1.408.015256.4236
Otomotiv Teknolojisi1.443.137253.9235
Kaynak Teknolojisi1.461.786252.6135
Yapı Denetimi1.467.927252.1820
Gıda Teknolojisi1.486.778250.8725
Halkla İlişkiler ve Tanıtım1.503.444249.6929
Mimari Restorasyon1.513.121249.0240
Elektronik Haberleşme Teknolojisi1.520.013248.5350
Ulaştırma ve Trafik Hizmetleri1.530.438247.8135
Ofis Teknolojileri ve Veri Yönetimi1.535.339247.4635
Lojistik1.538.133247.2635
Posta Hizmetleri1.565.762245.3328
Yapı Tesisat Teknolojisi1.593.350243.4040
Fotoğrafçılık ve Kameramanlık1.596.235243.2035
Mimari Dekoratif Sanatlar1.628.733240.9335
Arıcılık1.632.363240.6730
Eser Koruma1.651.730239.3335
Seramik ve Cam Tasarımı1.670.221238.0235

Veriler YÖK Atlas kaynaklıdır. Taban sırası, programa son yerleşen adayın başarı sırasıdır; küçük sıra daha rekabetçi demektir.