Ankara Üniversitesi Taban Puanları 2026

Devlet üniversitesi · Ankara

Sıranla programları gör →
Program
215
Toplam kontenjan
13.864
En iyi taban sıra
1.506

Programlar puan türüne göre

  • SAY 59
  • EA 33
  • SÖZ 25
  • DİL 31
  • TYT 67

SAY · 59 program

ProgramTaban sırasıTaban puanıKontenjan
Tıp (İngilizce)2.600533.3165
Tıp2.982531.80335
Diş Hekimliği26.152491.55110
Diş Hekimliği (İngilizce)26.817490.7318
Elektrik-Elektronik Mühendisliği (İngilizce)27.694489.6860
Eczacılık (İngilizce)33.288483.0618
Eczacılık35.139480.9072
Bilgisayar Mühendisliği (İngilizce)36.633479.2180
Yapay Zeka ve Veri Mühendisliği42.563472.5730
Makine Mühendisliği (İngilizce)43.093471.9930
Veteriner (İngilizce)45.090469.7827
Bilgisayar Mühendisliği48.345466.2585
Kimya Mühendisliği (İngilizce)53.375460.9265
Veteriner58.581455.36120
Hemşirelik61.851451.97160
Yazılım Mühendisliği62.224451.6065
Fizik Mühendisliği (İngilizce)68.681444.8255
İstatistik74.260439.1140
Kimya (İngilizce)79.955433.4820
Biyomedikal Mühendisliği (İngilizce)83.595429.9160
Biyomedikal Mühendisliği (İngilizce) (UOLP-SUNY Buffalo) (Ücretli)Ücretli99.924414.6610
Matematik (İngilizce)101.421413.3260
İnşaat Mühendisliği101.768413.0130
Beslenme ve Diyetetik105.414409.7120
Bilgisayar Bilimleri107.470407.9135
Matematik115.534401.1560
Veteriner (İngilizce) (KKTC Uyruklu)115.585401.112
Kimya115.608401.0960
Gıda Mühendisliği (İngilizce)117.763399.3160
Biyoloji (İngilizce)119.484397.9630
Elektrik-Elektronik Mühendisliği (İngilizce) (UOLP-Azerbaycan Mimarlık ve İnşaat Üniversitesi) (Ücretli)Ücretli124.004394.3010
Ebelik125.018393.54110
Bilgisayar Mühendisliği (İngilizce) (UOLP-Azerbaycan Teknik Üniversitesi) (Ücretli)Ücretli129.672389.8610
Fizik139.541382.4340
Dijital Oyun Tasarımı139.708382.2930
Jeoloji Mühendisliği (İngilizce)157.295370.3140
Biyoloji163.960365.9460
Aktüerya Bilimleri178.058357.3250
Jeofizik Mühendisliği (İngilizce)181.403355.3925
Bitki Koruma187.637351.9230
Odyoloji196.802347.0427
Astronomi ve Uzay Bilimleri213.443338.6740
Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Öğretmenliği235.855328.4720
Peyzaj Mimarlığı248.823322.9940
Tarım Makineleri ve Teknolojileri Mühendisliği253.209321.1930
Bahçe Bitkileri260.428318.3030
Ortez ve Protez266.937315.7554
Biyoloji (İngilizce) (KKTC Uyruklu)283.469309.542
Tarla Bitkileri302.717302.9045
Su Ürünleri Mühendisliği (İngilizce)322.318296.6230
Toprak Bilimi ve Bitki Besleme325.827295.5330
Su Ürünleri Mühendisliği350.496288.3930
Zootekni360.522285.6940
Tarımsal Yapılar ve Sulama386.271279.0045
Astronomi ve Uzay Bilimleri (KKTC Uyruklu)428.641269.321
Süt Teknolojisi433.876268.2230
Dijital Oyun Tasarımı (KKTC Uyruklu)436.526267.671
Peyzaj Mimarlığı (KKTC Uyruklu)534.461249.921
Tarla Bitkileri (KKTC Uyruklu)1.024.996189.121

EA · 33 program

ProgramTaban sırasıTaban puanıKontenjan
Hukuk2.056475.14200
İşletme (İngilizce)10.794432.9640
Psikoloji14.158427.1360
Politika ve Ekonomi (İngilizce)17.968421.8440
Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi21.409417.9050
İktisat25.087414.1540
İşletme27.284412.1340
Uluslararası İlişkiler29.923409.8050
Maliye39.568402.3740
Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık43.244399.7730
Sınıf Öğretmenliği43.570399.5355
Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri60.826388.8230
Çocuk Gelişimi115.289362.3923
Lojistik Yönetimi131.028356.2830
Sosyal Hizmet156.219347.3945
Sağlık Yönetimi162.479345.2936
Sosyoloji164.401344.6640
Felsefe (İngilizce)200.588333.9220
Bilgi ve Belge Yönetimi216.457329.7845
Tarım Ekonomisi234.864325.2945
Felsefe242.117323.6040
Arkeoloji (İngilizce)244.135323.1525
Sosyal Hizmet (Uzaktan Öğretim)272.440316.9519
Gayrimenkul Geliştirme ve Yönetimi273.961316.6460
Klasik Arkeoloji291.463313.1125
Antropoloji319.278307.8850
Yönetim Bilişim Sistemleri (Açıköğretim)325.532306.75100
Tarih Öncesi Arkeolojisi393.765295.3530
Protohistorya ve Ön Asya Arkeolojisi432.808289.5430
Kültür Varlıklarını Koruma ve Onarım448.111287.3635
Antropoloji (KKTC Uyruklu)693.949258.211
Felsefe (İngilizce) (KKTC Uyruklu)763.798251.181
Elektronik Ticaret ve Yönetimi (Açıköğretim)928.911235.681000

SÖZ · 25 program

DİL · 31 program

TYT · 67 program

ProgramTaban sırasıTaban puanıKontenjan
İlk ve Acil Yardım163.104410.0432
Tıbbi Görüntüleme Teknikleri179.864404.1239
Siber Güvenlik Analistliği ve Operatörlüğü201.908396.8730
Anestezi207.388395.1650
Tıbbi Laboratuvar Teknikleri258.405381.0243
Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik259.063380.8730
Ağız ve Diş Sağlığı274.430377.1345
Havacılık Elektroniği Teknolojileri274.835377.0325
Büyük Veri Analistliği335.119363.7835
Bilgisayar Programcılığı340.099362.8145
Mekatronik366.602357.7845
Eczane Hizmetleri367.862357.5630
Radyoterapi377.222355.9045
Fizyoterapi436.013346.2341
Elektronik Teknolojisi451.057343.9640
Biyomedikal Cihaz Teknolojisi459.980342.6345
Optoelektronik ve Elektro Optik Teknolojileri477.117340.1425
Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik (Uzaktan Öğretim)478.371339.95100
Fizyoterapi479.856339.7441
İnternet ve Ağ Teknolojileri485.443338.9730
Bilgisayar Programcılığı (Uzaktan Öğretim)501.557336.75125
Patlayıcı ve Enerjetik Malzemeler Teknikerliği504.968336.2830
Sivil Savunma ve İtfaiyecilik514.611335.0035
Alternatif Enerji Kaynakları Teknolojisi552.539330.1350
Bilgisayar Programcılığı577.479327.0765
Dijital Fabrika Teknolojileri583.187326.3745
Muhasebe ve Vergi Uygulamaları588.141325.7927
Elektronik Haberleşme Teknolojisi596.638324.7940
Bankacılık ve Sigortacılık598.610324.5630
Acil Durum ve Afet Yönetimi613.210322.8960
Aşçılık615.024322.6860
Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı633.097320.6550
Podoloji639.325319.9655
Ceza İnfaz ve Güvenlik Hizmetleri670.399316.6285
Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı (Uzaktan Öğretim)682.393315.37100
İş ve Uğraşı Terapisi720.878311.4555
Acil Durum ve Afet Yönetimi (Uzaktan Öğretim)720.969311.4485
Bilgisayar Teknolojisi (Uzaktan Öğretim)721.720311.37100
Moda Tasarımı722.926311.2545
Yenilenebilir Enerji Teknikerliği725.545310.9935
Yaşlı Bakımı743.080309.2555
Elektronik Teknolojisi756.891307.9265
Turizm ve Otel İşletmeciliği770.901306.5935
Elektrik Enerjisi Üretim, İletim ve Dağıtımı790.253304.8035
Sosyal Güvenlik (Uzaktan Öğretim)800.675303.8495
Sosyal Güvenlik801.441303.7754
Turist Rehberliği804.685303.4870
Gıda Teknolojisi808.196303.1630
Bankacılık ve Sigortacılık (Uzaktan Öğretim)822.624301.86100
Muhasebe ve Vergi Uygulamaları (Uzaktan Öğretim)823.053301.8390
Turizm ve Seyahat Hizmetleri843.144300.0430
Özel Güvenlik ve Koruma861.903298.3950
İnternet ve Ağ Teknolojileri (Uzaktan Öğretim)873.084297.41105
İş Makineleri Operatörlüğü908.992294.3625
Coğrafi Bilgi Sistemleri936.720292.0445
Turizm ve Otel İşletmeciliği (Uzaktan Öğretim)947.151291.16100
Bitki Koruma1.002.749286.6120
Kuyumculuk ve Takı Tasarımı1.090.029279.7345
Peyzaj ve Süs Bitkileri Yetiştiriciliği1.147.527275.3530
Tıbbi ve Aromatik Bitkiler1.156.134274.7045
Ayakkabı Tasarım ve Üretimi1.212.170270.5225
Bahçe Tarımı1.270.690266.2430
Süt ve Besi Hayvancılığı1.318.539262.8035
Bağcılık ve Bağ Ürünleri Teknolojisi1.334.302261.6740
Kooperatifçilik1.435.109254.4930
Web Tasarımı ve Kodlama (Açıköğretim)1.459.925252.743000
Ağız ve Diş Sağlığı (KKTC Uyruklu)1.525.695248.141

Veriler YÖK Atlas kaynaklıdır. Taban sırası, programa son yerleşen adayın başarı sırasıdır; küçük sıra daha rekabetçi demektir.