← Üniversiteler

Ankara Medipol Üniversitesi Taban Puanları 2026

Vakıf üniversitesi · Ankara

Program sayısı112
Toplam kontenjan3.033
En iyi taban sırası6.400

SAY puan türü · 34 program

ProgramTaban sırasıTaban puanıKontenjan
Tıp (Burslu)Burslu7.084520.6012
Tıp (İngilizce) (Burslu)Burslu7.830519.0912
Tıp (Ücretli)Ücretli22.965495.6276
Tıp (İngilizce) (Ücretli)Ücretli26.680490.9276
Diş Hekimliği (Burslu)Burslu27.074490.4110
Diş Hekimliği (İngilizce) (Burslu)Burslu28.898488.2810
Eczacılık (Burslu)Burslu38.776476.808
Eczacılık (İngilizce) (Burslu)Burslu40.725474.648
Elektrik-Elektronik Mühendisliği (İngilizce) (Burslu)Burslu44.900470.026
Dil ve Konuşma Terapisi (Burslu)Burslu50.827463.548
Diş Hekimliği (Ücretli)Ücretli53.118461.2064
Bilgisayar Mühendisliği (İngilizce) (Burslu)Burslu61.308452.549
Diş Hekimliği (İngilizce) (Ücretli)Ücretli64.335449.3364
Bilgisayar Mühendisliği (Burslu)Burslu66.518447.055
Eczacılık (Ücretli)Ücretli70.131443.3353
Eczacılık (İngilizce) (Ücretli)Ücretli80.467432.9853
Hemşirelik (Burslu)Burslu84.661428.8913
Hemşirelik (İngilizce) (Burslu)Burslu94.525419.6112
Ergoterapi (Burslu)Burslu113.661402.675
Beslenme ve Diyetetik (Burslu)Burslu139.986382.074
Ebelik (Burslu)Burslu140.936381.3813
Fizyoterapi ve Rehabilitasyon (Burslu)Burslu144.594378.796
Fizyoterapi ve Rehabilitasyon (İngilizce) (Burslu)Burslu147.132376.9810
Elektrik-Elektronik Mühendisliği (İngilizce) (Ücretli)Ücretli216.999336.9539
Dil ve Konuşma Terapisi (Ücretli)Ücretli222.133334.5254
Odyoloji (Burslu)Burslu223.658333.815
Hemşirelik (Ücretli)Ücretli305.561301.9785
Hemşirelik (İngilizce) (Ücretli)Ücretli448.620265.1982
Ebelik (Ücretli)Ücretli462.295262.4985
Beslenme ve Diyetetik (Ücretli)Ücretli464.531262.0627
Fizyoterapi ve Rehabilitasyon (Ücretli)Ücretli480.790259.0340
Ergoterapi (Ücretli)Ücretli574.996243.8532
Odyoloji (Ücretli)Ücretli711.856226.4035
Fizyoterapi ve Rehabilitasyon (İngilizce) (Ücretli)Ücretli879.007207.6561

EA puan türü · 24 program

SÖZ puan türü · 3 program

TYT puan türü · 51 program

ProgramTaban sırasıTaban puanıKontenjan
Anestezi (Burslu)Burslu229.036388.857
İlk ve Acil Yardım (Burslu)Burslu236.116386.907
Tıbbi Görüntüleme Teknikleri (Burslu)Burslu243.191384.987
Diş Protez Teknolojisi (Burslu)Burslu252.706382.488
Optisyenlik (Burslu)Burslu254.478382.037
Bilgisayar Programcılığı (İngilizce) (Burslu)Burslu279.863375.8410
Anestezi (İngilizce) (Burslu)Burslu296.129372.0910
Tıbbi Laboratuvar Teknikleri (Burslu)Burslu299.233371.406
Bilgisayar Programcılığı (Burslu)Burslu304.412370.2412
Fizyoterapi (Burslu)Burslu305.146370.097
İlk ve Acil Yardım (İngilizce) (Burslu)Burslu306.090369.898
Diş Protez Teknolojisi (İngilizce) (Burslu)Burslu307.712369.529
Ağız ve Diş Sağlığı (Burslu)Burslu317.944367.307
Robotik ve Yapay Zeka (Burslu)Burslu342.075362.4310
Tıbbi Laboratuvar Teknikleri (İngilizce) (Burslu)Burslu347.601361.368
Ameliyathane Hizmetleri (Burslu)Burslu351.887360.548
İnşaat Teknolojisi (Burslu)Burslu365.162358.0410
Ağız ve Diş Sağlığı (İngilizce) (Burslu)Burslu376.443356.049
Odyometri (Burslu)Burslu382.150355.047
Diyaliz (Burslu)Burslu389.602353.747
Ameliyathane Hizmetleri (İngilizce) (Burslu)Burslu401.345351.755
Fizyoterapi (İngilizce) (Burslu)Burslu402.880351.498
İç Mekan Tasarımı (Burslu)Burslu403.102351.4510
Radyoterapi (Burslu)Burslu403.146351.447
Mahkeme Büro Hizmetleri (Burslu)Burslu405.985350.984
Yapay Zekâ Destekli Web Tasarımı ve Kodlama (Burslu)Burslu421.771348.434
Arka-Yüz Yazılım Geliştirme (Burslu)Burslu426.454347.7210
Biyomedikal Cihaz Teknolojisi (Burslu)Burslu455.600343.277
Yapay Zekâ Destekli Tasarım ve Animasyon (Burslu)Burslu465.083341.884
Pazarlama (Burslu)Burslu469.124341.284
Tıbbi Görüntüleme Teknikleri (Ücretli)Ücretli537.381332.0344
Anestezi (Ücretli)Ücretli585.316326.1244
İlk ve Acil Yardım (Ücretli)Ücretli602.607324.1044
Diş Protez Teknolojisi (Ücretli)Ücretli657.647317.9848
Tıbbi Laboratuvar Teknikleri (Ücretli)Ücretli703.867313.1642
Ağız ve Diş Sağlığı (Ücretli)Ücretli724.772311.0746
Ameliyathane Hizmetleri (Ücretli)Ücretli839.515300.3648
Fizyoterapi (Ücretli)Ücretli840.488300.2744
Sağlık Turizmi İşletmeciliği (Burslu)Burslu918.816293.533
Optisyenlik (Ücretli)Ücretli981.204288.3544
Diyaliz (Ücretli)Ücretli1.014.688285.6745
Radyoterapi (Ücretli)Ücretli1.106.644278.4547
Odyometri (Ücretli)Ücretli1.190.691272.1047
Anestezi (İngilizce) (Ücretli)Ücretli1.215.098270.3061
Mahkeme Büro Hizmetleri (Ücretli)Ücretli1.331.710261.8625
İlk ve Acil Yardım (İngilizce) (Ücretli)Ücretli1.369.793259.1354
Bilgisayar Programcılığı (Ücretli)Ücretli1.492.332250.4776
Biyomedikal Cihaz Teknolojisi (Ücretli)Ücretli1.617.708241.6948
Diş Protez Teknolojisi (İngilizce) (Ücretli)Ücretli1.625.056241.1865
İnşaat Teknolojisi (Ücretli)Ücretli1.628.551240.9468
İç Mekan Tasarımı (Ücretli)Ücretli2.043.496209.0059

Veriler YÖK Atlas kaynaklıdır. Taban sırası, programa son yerleşen adayın başarı sırasıdır; küçük sıra daha rekabetçi demektir.